Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy cigizek? 17/F

Figyelt kérdés
Múltkor faterommal meg barátnőmmel voltunk egy helyen, faterom túl jó kedvű volt és egy idő után arra került a sor, hogy megkérdezte barátnőmtől, hogy cigizik-e. Barátnőm mondta hogy buliba, persze szinte mindig együtt megyünk. Lényeg az, hogy rákérdezett barátnőm, hogy megvenné e nekem. És azt mondta, hogy ha cigizne akkor igen, - "de nem cigizik igaz?" - és erre persze, hogy nemet mondtam. Félek a reakciótól, meg nem tudom, most ez után a beszélgetés után, hogy ez most egy igen vagy nem lenne a kérdésemre? Szerintetek hogy kéne? Tisztába vagyok vele, hogy nem egészséges...De nem akarok most még leszokni.

2018. okt. 4. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Elmondod, hogy néha szoktál gyújtani, de abbafogod hagyni.
2018. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"Apa, anya! Dohányzom."
2018. okt. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából apától kéne félnem mert ilyen téren kemény, de mégis azt érzem, hogy anya nem fogadná el hónapokig, apa meg csak nagyszájú mert 1 hónap elteltével visszaszokik folyton. Meg már igazából öcsém is látott de kimagyaráztam, apa haverjai, meg sok ilyen rokon csak ők 2en nem. Azért félek hogy fogadnák ha így megtudnák, és esetleg aztán ha erről beszélnek valakivel elmondja nekik egy adott ember, hogy én már tudom egy éve vagy valami... nem tudom hogy és mikor lenne rá legalkalmasabb elmondani...
2018. okt. 4. 18:22
 4/7 anonim válasza:

őszintén ha a családban sokan dohányoznak akkor a függőségről neked is nehéz lesz leszoknod,

most őszintén mit csinálhat ha elmondod hogy dohányzol?

megvonja a zsebpénzed? kidobja? dolgozol veszel új dobozzal. esetleg ad egy taslit?

szerintem nem fog kitagadni a családból csak ezért xD

főleg hogy ő is dohányzik.

Szerintem kérdezd meg hogy mennyire függő ő, mikor kezdte miért kezdte és mondd te is rá szoktál gyújtani néha és mondd el hogy miért.

én legalábbis így puhatolóznám ki

2018. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából 12 évesen már csinálta, szval az se jobb. Problema meg nem lenne, mert megveszem en is, dolgozok csaladi valalkozasba, szval megtudok oldani mindent. Csak egyszeruem mar nem akarok tikokat.
2018. okt. 4. 20:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy el kell-e mondanod; de hát amúgy őszintén és gyorsan túlesel rajta, ha szeretnéd. Tehát nyíltan közlöd. Egy egyszerű, rövid, tőmondatban. Ha nem tartasz a reakcióiktól, pl valami megtorlás, hogy egy hétig nincs net, vagy nem mehetsz sehová, még moziba se, mert szobafogság, meg zsebpénzmegvonás teljes mértékben, hogy semmire ne tudjál költeni, vagy egy orbitális méretű verekedés, ami akár pofonokba is torkollhat pl.
2018. okt. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el!Apukád mégkorábban kezdte ,úgyhogy nem lesz baj
2018. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!