Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Dohányzás

A kérdés

Ha csak hétvégente szívnék el 2-3 cigit baráti társaságban, az okozna függőséget?

Alapvetően nem dohányzom, de amikor a haverjaim rágyújtanak, én is megkívánom a cigit.

Keress kérdéseket hasonló témákban: cigaretta, dohányzás, nikotin, függőség, dohány

okt. 13. 18:40  Privát üzenet  

A válaszok
Hosszútávon lehet.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont okt. 13. 18:40 Privát üzenet
Mindenki 1 szál cigivel kezdi!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont okt. 13. 18:42 Privát üzenet
Igen. Keress kevésbé drogos haverokat.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont okt. 13. 18:58 Privát üzenet

Gyakorlatilag én is így kezdtem.

Ma már másfél dobozzal szívom

# 4/10Időpont okt. 13. 20:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor inkább nem :/

# 5/10Időpont okt. 13. 22:18 Privát üzenet
Ezt csinálom k sok ideje egyszerűen csak akkor kívánom ha többen vagyunk vagy összeülünk valahova, éd NEM az amperkodas miatt. Beküldtem kamu személyis haverom a boltba vett egy hosszu arany marbit mindig nallam van azt ha ugy van hetvegente 1-2 szal es cs

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont okt. 14. 10:06 Privát üzenet

Magamból kiindulva az már gond, ha van egy rendszeresség a használtban. Én is szoktam néha szívni egy-egy szálat: ha nagyon fel vagyok spanolva és le akarom ütni magam, vagy pl. egy 20 km-es futás után, ismerkedés céljából (barátokkal nem, mert ott nem lenne megállás.)

Néha olyan jól esik, hogy nagyon nehéz megállni, hogy ne gyújtsak rá egy kövire/napokig ne nézzek a cigi felé. Kipróbáltam már ezt-azt, de a cigi messze a legaddiktívabb dolog, pedig nekem bitang nagy önuralmam van. Elméletileg tudtam, hogy addiktívabb a nikotin, mint a heroin, de fura gyakorlatban is megtapasztalni, hogy mennyire függőségért kiállt, ha egyszer elkezded.

Mindenesetre néha megéri az élményért :)

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont okt. 15. 10:18 Privát üzenet
változó, nálam van hogy 1-2 hétig se szívok de van hogy minden nap rámjön ><

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont okt. 15. 17:29 Privát üzenet
bár átlagosan heti 3-5x 1-2 szál

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont okt. 15. 17:29 Privát üzenet
Gyula__ nevű felhasználó válasza:

Lehet, hogy van, aki nem szokik rá ennyitől, vagy nem ismeri be magának, de nagyon könnyen bele lehet csúszni a függésbe. Minél inkább biztonságban érzed magad, annál jobban.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont okt. 29. 13:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy társaságban füveznek, akkor az is betéphet ettől aki nem szívott belőle, csak a füstjét belélegezte?
Néha szoktam cigizni, de nem haveri társaságban, és nem is ők szoktattak rá. Szerintetek ez mennyire furcsa?
A dohányzásra tényleg rá lehet szokni? Vagy maximum úgy mint pótcselekvésre? Én 1 évig csináltam társaságban és amikor vége lett a sulinak nem szívtam többé, mert nem érdekelt....
Mért van az, hogy ha társaságban cigizek jól esik, de ha egyedül akkor nem?
Ti egyedül szerettek jobba cigizni, vagy társaságban és miért?
Ha hétvégente dohányzok csak akkor nagy az esély hogy rá szokok a cigire?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Dohányzás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!