Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás egyfajta kényszere...

A dohányzás egyfajta kényszeresség vagy vagánysági megfelelésmánia?

Figyelt kérdés
2018. okt. 15. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Mindkettő. Aztán sajnos utóbbiból átcsaphat az elsőbe.
2018. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Van akinek kényszeresség van akinek vagányság van akinek mindkettő.
2018. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nyilván vagányság, megfelelés, ugratják egymást, hogy ne légy már puhány, esetleg még kíváncsiság is lehet benne, de a rászokás után már kényszeresség, amibe vegyülhet vagányság érzés is. Aztán ha már le szeretné tenni, de nem megy, marad a puszta kényszeresség.
2018. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kaptam egy privátot, de közkinccsé teszem a válaszomat.

Nem vagyok már az a nagyon fiatal srác. Fiatalon kíváncsiságból rágyújtottam én is, párszor, de: nekem első perctől fogva úgy tűnt, hogy az embereknek afféle szertartás, "speciálisvagyok" feeling. Egy ilyen "na pont azzal akarok kitűnni, hogy besimulok" típusú dolog.

Számomra olyan gyenge dolog is az, hogy valaki nem bírja ki hogy ne gyújtson rá. Ráadásul semennyire sem sikkes a cigi. Büdös természetelennes szaga van ami beeszi magát a ruhába hajba stb. A nőknél közönséges a férfiaknál meg prolis. Mindez egy ilyen kompenzatív pótcselekvő kényszerességgel téve, mintha az illető csak így érzi magát valakinek. De ezen kérem nem megsértődni max elgondolkodni.


Ha autonóm független vagyok nem esdekelek amiatt hogy mások elismernek vagy sem vagánynak.

2018. okt. 15. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:
dopamin termelő és serkentő, meg jó, és nem mások előtt kell szívni meg nem dobozszámra xd
2018. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
bár ha választani kell a kettőből, akkor nem tartom vagánynak, de magamba tök jó, meg éreztem mindig hogy kell ><
2018. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem (!!!) Pont a "kell"-lel van a baj.
2018. okt. 15. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam inkább vagányság volt meg lázadás, néha kényszeres is, meg az önsértés helyettesítése, de amióta ezt felismertem, nem gyújtottam rá.


19/L

2018. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ...az egy jótékony államkaszatöltés.
2018. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A kérdésére a válasz is-is.

A magán vélemény ettől és szinte minden mástól eltér. Ugyanis az utánzás és a gyakorlat (cselekvési kényszer) az ami elsődlegesen szerepet kap. A közéletben pedig egy mellékes tevékenység ami hatására elveszi a száj kellemetlen ízét és szagát... (bár tény, hogy ad egy másikat) bizonyos tevékenység után. A gyenge szervezetet amortizálja, de egy jól karbantartott esetében ez fordított hatású. (ez utóbbi egyre kevesebb van). Azért az is figyelemre méltó, hogy az utolsó száz évben a szokás ... bár nem látszik, de lanyhult a borzalmas amerikai filmek és a modern számítógépes játékok hatásai ellenére. Ez a tevékenység annyira a közélet része, mint a benzin vagy az alkohol tartalmú folyadékok fogyasztása.

2018. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!