Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az e-cigi tényleg ilyen macerás?

Az e-cigi tényleg ilyen macerás?

Figyelt kérdés

(((Nem igazán értek az e-cigikhez, nincs még e-cigim, csak tervezek venni, de ahogy olvasgatom eléggé macerás az egész, és nem tiszta, hogy mit kell, mennyit kell, miért kell stb. :D ,Az e-cigire azért akarok áttérni, mert le akarom tenni a cigit, undorodom már tőle, de szeretnék valami újat kipróbálni, pótolni a nikotinmennyiséget, meg ilyenek :D)))


Szóval, ha megrendelek egy e-cigit, és összeszerelem(vagy egybe van, az most mind1) az a lényeg, hogy használatra kész. Kell bele liquid, amit nekem kell venni hozzá(a megfelelő ízt), áram(feltöltöm az e-cigit), és beletöltöm a liquidet.

Ezt addig szívhatom, amíg le nem merül az e-cigi, vagy el nem fogy a liquid. (Eddig ez egyértelmű :D)


Miket kell cserélni rajta?

Újra kell tölteni a liquidet(ez még okés nekem).

Azt hallottam, hogy 2-3 hetente cserélni kell porlasztót,

Vattát is cserélni kell(azt nem tudom mennyi időközönként)?


Még miket kell cserélni, hogy működik ez az egész, valaki aki jobban ért ezekhez, fel tudna világosítani engem ebben a témában?



2018. okt. 31. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A porlasztót én akkor cserélem ha már a liquid íze égett, vagy az új ízt nem lehet érezni, de ez lehet liquid függő is. Hetente egyszerfel havan rá időd akkor pucold ki, mert eléggé undorító liquid féleség szokottmaradni a porlasztóban. Ha aksis az ecigi akkor azt is meg kell venned hozzá, és nézd meg hogy a mod milyen aksit támogat, mert haveromnak a régi ecigije a 3000 fölötti aksit nem tudta érzékelni. Érdemesebb liquidet mástól vagy sajátmagadnak keverned, mertdohanyboltban a nikotin mentes legolcsóbb az 600 ft a nikotinos 1500 körűl szokott lennii 6os de van 12es is. Ha magadnak kevered hagyd álni a liquidet 2-3 hétig hogy teljesen összeáljon az íz, beteheted mikróba is, de ha nikotinos akkor kimegy belőle. Egy normális ecigi 15000 ezertől kezdődik, vannak olcsóbbak de azokat nem ajánlom. Ijust vagy eleafet tudok márkák közűl ajánlani, ha nem tudsz dönteni. A porlasztó az ecigine is meg van szabva hogy milyennek kell lennie, ezt majd a használati utasításban leírják milyen kell bele. Egy porlasztó 1000 forint körűl van. És vattát én egyszer nem cseréltem az ecigimben, igaz a porlasztóba van beépítve. Remélem segített.
2018. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért nem ennyire macerás,csak annak hangzik.

Porlasztót én is akkor cserélek, ha már égett vagy nem jó az íz. Vattát nem kell cserélni, vegyél olyat, amihez nem drága a porlasztó, csak kicseréled és kész.

2018. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Porlasztót kell cserélni vagy felújítani, attól függ milyen a tank. Ha cserélhető akkus a mod, akkor kb 3évig bírja az akku(jó akksival) , ha nincs agyonterhelve, ha 20-30watt vagy felett van hajtva, akkor kevesebb ideig bírja, de csak a teljesítményen és a töltés gyakoriságán lehet észrevenni . Ha beépített akkis akkor lehet még kevesebb ideig bírja az akku, plusz ha leejted, a beépített akkis előbb tönkre megy, mint a cserélhető akksis.

Kezdésnek a leguniverzálisabb tankot javaslom, a Kanger subtank mini-t. Van hozzá MTL, DL és RBA fej is. MTL, azaz szájból tüdőbe, ahogy a legtöbben a sima cigit szívják, DL, azaz egyből tüdőbe, ahogy a vizipipát kell szívni, RBA, azaz felújítható fej(ez az egyik legegyszerűbb RBA, ehhez kell a vatta és a huzal. Egy jobb minőségű vatta és huzal kb 2-3 porlasztó árából megvan, és egy évig biztosan elég.

Veszel hozzá egy min.60-80wattos készüléket, és mindet ki tudod próbálni.

Mod-ból Joyetech, iJoy, Smok a kerülendő kategória, tapasztalatból.

2018. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem..:D

Ha porlasztos tankot veszel kb 2-3 hetente kell benne a patront cserélni, ebbe 5 darab kb 1000 ft ha külföldről rendeled

Ha lemerül meg felrakod töltőre, és kb ennyi amit foglalkozni kell vele + liquid utántöltés

Amúgy joytech evic vtwo-t ajánlom sxk doggystyle tankkal

Próbáltam már pár tankot, de ennek messze a legjobb az ízvisszaadása az összes közül

A liquideket is érdemes magadnak keverni, így 5000 ft-ra kijössz 2 hónapra (200 ml liquid)

Dohányboltokban pedig eszedbe ne jusson semmit se venni, a liquidek szarok és drágák, az e cigik is pofátlanul túl vannak árazva

2018. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én Eleaf Istick Pico moddal kezdtem kb másfél éve, én párszor leejtettem, de hibátlanul működik. Páromé három éves. Tankból a Kangertech Subtank Mini, a Nano, és a Toptank Mini nagyon jó, de a Diablo és a Taifun is egy nagyon jó tank. A Diablo tekercselős, nem porlasztós, de a többi igen, vagyis a Toptankba mehet tekercselős porlasztó is, és sima is. Szépen lehet ezeket kombinálni különféle modokhoz, nekem most egy két akksis szörnyeteg van, ami annyiban jó, hogy nem annyira könnyű a súlya, és nehezebb leejteni, és egész nap bírják az akksik. A liquid utántöltésére és a Wattra nagyon figyelj, mert könnyen szét lehet égetni egy porlasztót. Múltkor nem néztem rá, és sikerült megszívnom 190 watton, tíz percig fulladtam az égett vattától. Kellemetlen. Ha a cigiről szeretnél leszokni, próbáld először mondjuk egy 12 vagy 6 mg nikotinos liquiddel, utána idővel szépen lehet csökkenteni a nikotintartalmat, úgy, hogy észre sem veszed. Egy éve szoktam le a cigiről, azóta csak vapelek, mára már kb 4 mg-osat szívok. Jó döntés, mert egészségesebb is, olcsóbb is, és jobban lehet variálni az ízeket.
2018. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!