Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a cigiről? 18/f

Figyelt kérdés

14-15 lehettem, amikor még általánosba elkezdünk cigizni a haverokkal. Akkor nem is köhögtem tőle, meg nem éreztem hogy rossz lenne.

Most már elég sokat köhögök, nem csak akkor amikor cigizek, hanem így random rámjön a köhögés. Futni sem bírok annyit mint régen, hamar kifulladok.

Az, hogy mennyit szívok változó. Néha egy csomag elfogy egy nap alatt, de van hogy egy csomag kibírja egész héten.


Többször is kibírtam már hosszabb ideig hogy nem gyújtottam rá, legutóbb nyáron amikor kirándulni voltunk. Apámmal fogadtunk hogy ki bírja ki tovább cigi nélkül. 2 hetet simán kibírtam, csak akkor hiányzott amikor kiültünk este valahová sörre (nekem a sör mellé automatikus a cigi).

Többször volt már hogy úgy voltam hogy elég, de mondjuk suliban is ebédszünetben mindenki megy ki cigizni, és akkor már megyek én is. Volt hogy nem vettem 2 hétig, mondtam hogy nincs cigim, nem megyek ki. Erre a osztálytársak vagy haverok mindig mondták hogy adok csak gyere.

Otthon nem cigizek sokat, lusta vagyok kimenni azért :D Régen fater bent is szokott cigizni a fürdőszobában, de ő már inkább kijár. Én néha kinyitom a ablakot, kihajolok és úgy, vagy inkább nem is szívok mert lusta vagyok kimenni.


Hogy tudnék tényleg leszokni róla? Vagy az jobb lenne ha átszoknék az elektromos cigire?



2018. nov. 1. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint édesapám. Egyik napról a másikra letette. Azt ennyi.
2018. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sportolj és ne gyújts rá, bízz magadban, hogy te vagy az erősebb.
2018. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más segít. Kevesen képesek egy lépés után abba hagyni. A függőség nehéz is lehet.


Ajánlom figyelmedbe a helyi sztk-t, a házi orvost, az Egészség Kalaúz cikket

[link]

A leteszemacigit.hu oldalt


De a legjobb a személyes segítség kérés.

2018. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kell valami helyette, pl. egy csaj.
2018. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, valami kell helyette. Ez egy szenvedély, amit nem tudsz úgy letenni, hogy mással ne helyettesítsd. Ez lehet sport, csaj, vagy hobbi, akármi.

Az ilyen baromságok, mint tapasz, rágó meg mágneses kezelés sosem fog segíteni. Minden azon múlik mikor határozod el magad amellett, hogy nem veszed kézbe többet.

Mivel neked nincs függőséged és volt már olyan, mikor kibírtad anélkül, ezért ez simán menni fog, csak az agyadban kell ezt tisztázni.

2018. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sportolni szoktam, régen fociztam, meg unokatesómmal jártunk futni. De először a focira untam rá, aztán a futásra is. Mindent megunok nagyon könnyen.

Amikor volt barátnőm akkor is szívtam, bár akkor kevesebbet mert ő nem szerette ha cigizek. Aztán szakítottunk és ugyan úgy visszakaptam rá.

Hobbim nagyon nincs, barátokkal szokunk kijárni mindig ha van szabadidőnk, de körülöttem is mindenki cigizik, és hát így elég nehéz megállni hogy én nem fogom..

2018. nov. 1. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy neked is ezt kell, csak azért írom le, hogy lássad, másképp is lehet.

Amikor kollégákkal lemegyünk cigi szünetre én viszek magammal egy almát, vagy egy répát és azt majszolom, amíg ők cigiznek.

2018. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A cigiről leszokni a legkönnyebb, mondta egyszer egy haverom. Ő hetente megteszi... :-))

Viccez félretéve, csak egy módja van. Leteszed, aztán ha cigány gyerekek potyognak is az égből, akkor se gyújtasz rá. Nyugi, csak első 7 év nehéz, azalatt kicserélődik a sejtállományod, és már nem fogod kívánni. :-))

Én 28 éve tettem le, mert már napi 3 doboznál tartottam.

2018. nov. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!