Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha legalizálnák a heroint, és...

Ha legalizálnák a heroint, és nagyon elterjedne, hétköznapivá válna, akkor az ára mennyivel csökkenne?

Figyelt kérdés
A heroin az egyik legkeményebb drog, rengeteg használója belehalt, semmiképpen sem akarom kipróbálni, és nem akarom azt se, hogy elterjedjen! Igazából arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan anyag, mint a heroin, ha elterjedne, akkor mennyivel csökkenne az ára? Nyilván, most piszkosul drága. De ez azért is van, mert nem legális, és az emberek többsége nem is szeretné kipróbálni. De ha elterjedne, akkor mennyire zuhanhatna le az ára? Bocsi, ha rossz kategóriába tettem fel a kérdést, de nem tudtam hova máshová tehetném fel. Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 4. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy érdekes kérdés, nagyon abszurd és mivel valószínűleg soha egyik országban sem lesz legalizálva (remélem) mivel e legdurvább drog, nehéz a válasz. Szerintem valamennyit biztosan csökkenne de nem olyan nagyon sokkal. De kitudja.

Tudom nem segít a válasz de azért leirtam :D

2018. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
elég egyértelmű hogy csökkenne. most az is benne van az árában hogy veszélyes beszerezni meg illegális és nehéz (többé kevésbé) terjeszteni. ha a cigi illegális lenne az se lenne olyan olcsó. kb úgy képzeld el. ugyan heroint még nem használtam még nem is fogok, szóval nem tudom mennyibe kerül.. de minimum a felére lemenne.
2018. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel egy ilyen rettenetes, pusztító hatású szemetet soha nem fognak legalizálni, a kérdés igazából értelmetlen. De játsszunk el a gondolattal: Jó eséllyel semennyit sem csökkenne az ára. Mégpedig abból az okból, hogy függőséget okoz, és a fogyasztók mindent megadnának csak hogy ne szenvedjenek nélküle: Kereslet kínálat: Mivel megfizetik a magas árat is, hülyék lennének csökkenteni dílerek.
2018. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem többen kezdenék gyártani, forgalmazni, és ezért csökkenne az ára, mert igen, nagy lenne rá a kereslet a függők részéről, akik minél többet akarnának vásárolni, tehát a különböző forgalmazók árháborúzni kezdenének, és a végére a béka segge alá csökkenne az ár.
2018. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, morfinistáknál - bizonyos országokban - megoldható az, hogy ne az utcáról szerezzék be az anyagot, hanem receptre felírják nekik. Így az egészségügy összességében jobban jár, olcsóbb a biztonságos morfiumot adni ezeknek az embereknek, mint a megbízhatatlan drog miatti mindenféle extra bajt kikezelni (meg ugye a feketepiacot is csökkenti), nem lövik túl magukat (hiszen a patikus méri ki az adagot) stb. Ez persze csak azoknak érhető el, akik tényleg függők.


Heroin esetén biztosan van ilyen program (valahol Németországban láttam cikket róla), de egy másik opoidot, a methadont írják fel nekik. Ennek nem ugyanaz a hatása pontosan, mint a heroinnak, de segít helyettesíteni. Konkrét árakat sajnos nem találtam, csak annyit, hogy olcsóbb.

2018. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Metadon van Magyarországon is...
2018. dec. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A dohány ára is növekszik pedig legális. A legnagyobb diler ebben az állam (nemzety) lenne és nem kerülne kevesebbe mint az utcai ár.
2019. nov. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Ha jól tudom, morfinistáknál - bizonyos országokban - megoldható az, hogy ne az utcáról szerezzék be az anyagot, hanem receptre felírják nekik. " Ez nekem új . azt hittem a cél a függők gyógyítása, nem a függőség fenntartása
2019. nov. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!