Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám elérni hogy a...

Hogyan tudnám elérni hogy a parom leszokjon a dohanyzasrol?

Figyelt kérdés
Már sikerült napi 1re csökkenteni, de utána visszaállt 3ra. En letettem a cigit, es zavar a szaga, és kicsit az is zavar hogy nem foglalkozik magaval es az egeszsegevel. Nem tudom mi tevo legyek. Felek hogy ez a potenciajara is karos lesz idovel, aztan majd jonnek a gondok hogy nem eleg kemeny meg ilyesmik. Pontosan tudom miket okoz a dohanyzas ezert tettem le alig 2 ev utan. Napi 5-7-10 szalat szivtam kb, nem voltam sosem nagy dohanyos, szerencsere napok alatt le is tettem. Kicsit csalodas is nekem hogy a parom ilyen gyenge, hogy egy targy fuggoje tud lenni. Nem arrol van szo hogy lenezem a dohanyosokat, csupan kicsit gyengesegnek tartom ezt az egeszet. Ugy gondolom hogy aki szivja az meg akar halni. Legyszi ne kövezzetek, csak a kerdesre szeretnek valaszt.

2018. nov. 21. 23:57
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. Ha nem érti meg és nem látja be, amiket mondasz neki, akkor sok esély nincs. Vidd el olyan helyekre ahol nem lehet bagózni.
2018. nov. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzékelteted a pároddal - akár tudat alatt is olyan elszólásokkal, amit te mondjuk észre sem veszel - hogy csalódást okoz számodra a gyengesége, akkor olyan plusz stresszt teszel rá, ami nagyban megnehezíti a leszokást. Amíg nem okoz számára problémát a dohányzás, addig nem fog leszokni. Próbáljátok megbeszélni a dolgot, mondd el neki őszintén, hogy téged ez zavar, és hogy mindenben támogatod az elhatározását.
2018. nov. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha sehogy nem akar menni a leszokás végső esetben vegyél neki egy normális e-cigarettát. Az én párom egy idő után a hátam mögött szívta amikor leakartam szoktatni. 3x rajta kaptam, hogy szívja és le is csesztem rendesen, majd kapott tőlem egy komoly e-cigarettát sok finom löttyel mert az nem ért semmit ha csak rászóltam. Jó ideje nem szív analóg cigit, csak elektromosat és sokkal jobban érzi magát fizikailag is, és undorodik a hagyományos cigitől. Szóval nem biztos hogy azzal tudsz hatni a párodra, hogy folyamatosan mondogatod neki, hogy ne cigizz már.. minek cigizel.. stb. Tegyél meg te is minden tőled telhetőt, ha tényleg azt akarod hogy leszokjon véglegesen, ne csak magyarázz neki. :)


24/F

2018. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YoungDaggerDick válasza:

Hallotál már az E-cigarettáról vehetnél neki nem drága trafikokban lehet kapni van nikotinos és nikotin mentes azért jobb mint a cigi mert nincs benne kátrány szén-monoxid és minden szar benne.

A párod azért szívja a cigit és nem érdekli az egészsége mert nikotin függő ha veszel egy nikotinos e cigit akkor nem vissz be semmi károsat és még a nikotin is kész. ;)

2018. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bagózik még? És te?
2019. febr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
O meg igen, en nem
2019. ápr. 2. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Most mi a helyzet ?
2022. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Beszélgettetek már a témában?

Úgy értem, beszélgettetek, és nem veszekedtetek?

Elmondtad neki, hogy te miért szeretnéd, hogy leszokjon, ő fontosnak tartja-e azokat a dolgokat, szeretne-e egyáltalán leszokni, csak nem tud, vagy ne is akar, ill. miért nem? Miért jó neki annyira?


Ha a cigi neki valami máshoz is kötődik, pl. kávé, akkor bizony arról is le kell állnia. A neten sok segítséget és szaktanácsadást is lehet találni.


Bizonyos szabályokhoz ragaszkodj, pl. lakáson belül tilos, utána mosson fogat, vagy ilyesmi.

2022. jan. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!