Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » (Ex) dohányosok! Nektek...

(Ex) dohányosok! Nektek mennyi volt a legtöbb idő, amíg kibírtátok cigi nélkül, mielőtt újra rászoktatok vagy csak rágyújtottatok?

Figyelt kérdés

Azóta sikerült leszokni újra? Vagy megtalálni az "arany középutat", hogy csak alkalmanként, csak vizsgaidőszakban stb..?

Kb fél éve szoktam le (néhány év dohányzás után), az első két hét kicsit nehéz volt, de elég jól bírtam ezt a félévet, viszont most, hogy itt van megint a vizsgaidőszak, néha nagyon rámjön, hogy rá kéne gyújtani... Egyrészt félek, hogy megint rászokom és ilyen napi 7-8 szál lesz (előtte is kb ennyi volt, nem szívtam el egy dobozzal naponta, ha valami extra történt, esetleg elfogyott 9-10), és a vizsgák után nem fogok tudni leállni, viszont attól is tartok, hogy ha nem gyújtok rá, akkor a vizsáim mennek rá, hogy az agyalással, sóvárgással telik az idő.

Légyszi, ne írjatok az egészségügyi kockázatokról kisesszéket. Tudom, hogy mennyire ártalmas, ezért is szoktam le, és ha megint elkezdeném, akkor is tervben lesz az abbahagyás, ha máskor nem, egyetem után.

Végezetül annyit, hogy elég nehéz szakon tanulok (nem írok pontos szakot, mert nem ez a lényeg), szóval elég stresszes a vizsgaidőszak.

Elsősorban tapasztalatok érdekelnének. Egyetemistáktól, de másoktól is.

Köszi.



2018. dec. 11. 19:43
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
7 hónap volt eddig a legtöbb idő. Most kezdtem a leszokást újra, 2 napja. De most már véglegesen szeretném.
2018. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Van aki tovább van aki rövidebb ideig.
2018. dec. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy úgy érzem, ha csak egy szálat elszívok, mehet a kukába ez a félév. Nyilván az egyetem után is lesz magánéleti meg szakmai stressz, de azért az más szerintem.
2018. dec. 11. 19:53
 4/29 anonim ***** válasza:
70%
Nekem olyan érdekes ez a visszaszokás. Ha egyszer valaki letette hogy izgathatja továbbra is a fantáziáját? Én letettem és azóta úgy érzem sosem dohányoztam, úgy értem olyan a viszonyom a cigivel. Senki füstje nem zavar, soha semmikor nem jut eszembe, a legrosszabb passzban sem ötlik fel bennem, mintha nem leszokott lennék hanem soha nem is cigiztem volna. Azt hittem mindenki így van vele aki tényleg le akar szokni de lehet ez is valamilyen szinten pszichés állapot vagy személyiségfüggő.
2018. dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
Nekem férjem tette le egyik napról a másikra a cigit. Kb másfél-két év múlva cigizett újra, azóta is inkább kocadohányos. Értsd, kb évi 1-2 szálat szívunk el. Sosem szokott vissza.
2018. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%

"az egyetem után is lesz magánéleti meg szakmai stressz, de azért az más szerintem"

Nem más. A stressz az stressz. Ha azt szokod meg, hogy bagózással kezeld, azzal vezesd le, akkor teljesen mindegy, hogy diplomával a zsebedben teszed-e ezt vagy még a diploma megszerzése előtt: ez lesz maga a módszer, ami megnyugtat. Találj ki helyette más szertartást. És használj tapaszt, meg mindenféle segédeszközöket, amik segítik a leszokást. Kérj segítséget a háziorvosodtól. Ne szokj vissza, mert akkor pont a cigi miatt még több lesz a stressz, hiszen egyre inkább előjönnek majd a káros hatásai.

2018. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Azt megírnátok (4,5), hogy Te, illetve másik válaszolónak a férje mennyi ideig dohányzott és hány szálat naponta (kb)?

Mert azért az se mindegy...

2018. dec. 11. 20:02
 8/29 A kérdező kommentje:
De más... Fél éve nem dohányzom, nem is hiányzott, volt pedig stressz az életemben. Valahogy ez a vizsgastressz nekem más.
2018. dec. 11. 20:04
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

de miért kellene egyből a cigihez nyúlni a vizsgaidőszak miatt? a cigi nem stresszoldó.


a stresszoldó például a sportolás, de felőlem menj el moziba, kajálni egy jót két tanulás között.

2018. dec. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"volt pedig stressz az életemben. Valahogy ez a vizsgastressz nekem más"

Persze, volt stressz, de milyen? Hogy eléred-e a buszt? :)

Az egyetem után csak nagyobb stresszek jönnek majd, mint hogy átmész-e a vizsgákon: hol fogok lakni, mi van, ha terhes, mi van, ha sose lesz baba, összeházasodjunk-e, miből fogom eltartani, elváljunk-e, túléli-e, meggyógyul-e, stb.

2018. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!