Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Felzaklat hogy a barátom...

Felzaklat hogy a barátom dohànyzik! Egyszerűen nem tudom elviselni, hogy az a személy tönkreteszi magát belülről akit legjobban szeretek. Hogyan tudnám ezt leküzdeni, elfelejteni?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek dohányozni akkor nem zavarnak, de még a gondolattól is irtózom! Valaki aki volt vagy van ilyen helyzetben segítsen!
2018. dec. 16. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszoksz vagy megszöksz. Ennyit tehetsz. Ha nem tudod elviselni, akkor keress egy olyan partnert, aki nem dohányzik. Ha meg szereted a párod és jól megvagytok, akkor meg elfogadod, hogy van egy olyan káros szenvedélye, amiről nem tud vagy nem akar lemondani és elfogadod úgy.

Amúgy ezt a "tönkre teszi a szervezetét", erre annyit tudok mondani, hogy ahhoz olyan hosszú évek kellenek, hogy lehet, hogy előbb hal meg autóbalesetben, vagy sajnos másfajta rákban. Igazad van, a dohányzás káros, de hosszú-hosszú idő alatt teszi tönkre a szervezetet, addig meg már lehet le is teszi magától, vagy együtt sem lesztek, vagy éppen elmúlik az a nagy szerelem...

2018. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Ez a hiszti jele. És nem rosszindulatúlag mondom. Valami bevette magát az agyadba, és nem hagy élni. Most a cigi. Később bármi.

Ez "felzaklat,irtózom" túl erős kifejezések a problémára.

Beszélj a barátoddal, és ha erre sem hajlandó letenni a cigit, akkor felejtsétek el egymást.

2018. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És beszéltél már vele arról, hogy mennyire zavar téged, hogy dohányzik? Mit mondott?
2018. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megbeszélni vele.
2018. dec. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha jól értem, akkor te is dohányzol, de ha ő dohányzik, az zavar?
2018. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt akarta mondani, hogy megoldásként ő is elkezdhetne dohányozni és akkor nem zavarná, hogy a barátja cigizik. Azonban ezt nem tartja lehetséges megoldásnak, mert taszítja a dohányzás.
2018. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, értem.
2018. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 6-os teljesen érti mit akartam irni. Arra gondoltam hogy nekem az egy megoldás lenne, de mèg a gondolat is taszít. Sokszor beszéltünk róla a barátommal és végül addig jutottunk hogy előttem nem csinálja.
2018. dec. 17. 06:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, jobb mint a semmi. Legalább volt benne kompromisszum: előtted nem dohányzik.


Csak annyit tudsz tenni, hogy elmondod egy alkalommal, hogyha le akar szokni, akkor támogatni fogod a leszokásban. És így ennyi, nem tehetsz többet.

Erőltetni és nyaggatni NEM szabad, mert ő fogja majd eldönteni, hogy le akar-e szokni vagy sem.


Ha nem tetszik a helyzet, akkor keress más pasit.

2018. dec. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!