Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti milyen fajtájú, márkájú...

Ti milyen fajtájú, márkájú e-cigi ajánlotok, és milyet nem?

Figyelt kérdés

2018. dec. 19. 18:25
 1/9 wagnerur1 ***** válasza:
100%

Első és legfontosabb: ha nem dohányzol e-cigit se használj! Ezt mint volt dohányos, jelenlegi vaper írom. Nettó hülyeség ilyet tenni.

Ha most kezded és még nem tudod milyet is szeretnél, néhány dolognak nézz utána.

Amitől óvlak ha kezdő vagy: a "nagy gőzösök". De erről már többen több helyen írtak. Olvass sokat mielőtt bármit is vásárolnál.

[link]

[link] (sok helyen elavult a cikk a szabályozás tekintetében!)

[link]

[link]

[link]

Ismerkedj a fogalmakkal, a lehetőségekkel mert szinte végtelen. Miután már elhatározásra jutottál, gondold újra az egészet. Egy rossz döntés 20-30e Ft-os felesleges kiadásba vihet. A rossz élményről már nem szólva.

Ego AiO valamelyike, E-Leaf

2018. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dohányzom, le szeretnék szokni. Sok cikket nézegettem már, nekem olyan "típusú" kéne, ami egyből tüdőre szívható.(ha jól tudom DL a neve)
2018. dec. 20. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok fajta van, nyilván mindenki azt ajánlja amit használ. Én elég sokat kipróbáltam, személyesen és neten is tapasztalatokat cserélve azt kell mondjam mindenkinek más méret más külső tetszik. Viszont remélem a következők segítségedre lesznek.

Ha nem próbáltad még, akkor vehetsz egy kezdő AIO szettet, kipróbálásra jó, de hosszabb távon valószínűleg le fogod cserélni.

Ha már ismered valamennyire, akkor haladó szettet állíts össze:

DL-re legalább 2 akksis mod kell a biztonságos használathoz. Ehhez kell külső töltő és 2 új akku(pl sony vtc5 vagy vtc6).

Ehhez kell egy tank, amit el kell dönteni hogy te csinálod a tekerést vagy kész porlasztót veszel. A kész porlasztó darabja 1000-2000ft között van. Ha te csinálod, akkor durván 2 porlasztó árából megvagy 1 évre, ha jól csinálod akkor tovább is kitart.


Kerüld a Joyetech, Ijoy, Smok, Tesla modokat. Ezek a gyártók inkább a designra mennek, viszont sok panasz van rájuk.

Megbízható : Kanger(tech) , Eleaf, Vaporesso, Sigelei, vagy bármelyik DNA-s, esetleg Dani mod. Utóbbi kettő nem olcsó kategória.


Cigabuy-on van EU raktár és kínai is, viszonylag olcsó, választék nem nagy EU-ban .

Fasttech csak Kínából szállít, nehézkes a Support.

Gearbest-nek van eu raktára is, és kínai is. Eu raktáron szintén szegényes a felhozatal.

Magyar weboldalakon nem vagyok jártas.

Akkut Kínából ne vegyél!

2018. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a részt kicsit hiányosan írtam :

DL-re legalább 2 akksis mod kell a biztonságos használathoz. Ehhez kell külső töltő és 2 új akku(pl sony vtc5 vagy vtc6) 2x vagy 3x 18650-es akkuk általában.

Lehet 1 akkus is, ha 26650-es akksi megy bele, mert a nagyobb akksik nagyobb áramütésre képesek (persze nem mind). Mivel itt csak 1 akku van, ezért nem szükséges a külső töltő.

Akku kiválasztása:

18650-es akku minimum 20A, 26650-es akku minimum 35-40A tudjon folyamatosan.

2018. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos válasz volt, köszönöm szépen :)
2018. dec. 21. 00:19
 6/9 n0k0m válasza:
100%
"... vehetsz egy kezdő AIO szettet ..." "... kerüld a Joyetech ..." :D Itt valami hiba csúszott a rendszerbe. Nyugodt szívvel vásárolható a Joyetech, teljesen rendben van.
2018. dec. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 wagnerur1 ***** válasza:

A Joyetech közül néhány a nagyobb VG-tartalmú léhez jó. Pl nekem Pro-C is van, 30/70 (VG/PG) lével, 0,6Ohm MTL kazánnal kicsit szörcsög néha. 50/50-el elmegy, 70/30-al (0,5 Ohm DL kazánnal) jó gőzölős. Viszont azt meg én nem szeretem.

A sima EGO AIO D22 elég jó kezdő cucc, lehet 0,5 Ohm-os DL kazánnal is használni.

2018. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hiba nincs, AIO-ból kb mindegy milyen, de MOD-ból nem javasoltak, amiket fentebb írtam.
2018. dec. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 wagnerur1 ***** válasza:
Igen, ezt nem tisztáztuk. MOD majd később javasolt, addig elég ha tanul. Tehát az AIO (ami ugye nem egyenlő a Joyetech Ego AIO-val) jó kezdésnek. Nekem 2 év alatt sem jutott eszembe MOD-ban gondolkodni, pedig lenne bőven személyes segítségem.
2018. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!