Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Én 12 éves vagyok, nem cigizek...

Én 12 éves vagyok, nem cigizek, és borzasztóan megvetem a dohányos embereket, de könyörgöm, miért kell folyton mások füstjét szívnom? Nincs jogom egészségesnek lenni?

Figyelt kérdés
Miért dohányoznak ennyien, főlegh korombeliek? Ezért is érzem sokszor a füstöt, iskolában, buszmegállóban, stb...
2008. nov. 7. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

27 vagyok.

Sokmindennel kell még együtt élni, és ez nem korlátozódik a dohányfüstre.

Sajnos az a helyzet, hogy neked kell minden alkalommal odébbállni, akár a buszmegállóban, akár máshol, ha nem akarod közvetlenül belélegezni.

Én most babát várok és a testvéremnek volt a diplomaosztója, ahová elmentem és kint várakoztam a napon, mert az árnyékos helyeket elfoglalták a dohányzók..szóval nekem akkor duplán rossz volt, megértelek, de nincs igazán mit tenni.

Szerencsére a legtöbb helyről már ki van tiltva a dohányzás, pl éttermek, plázák, egyéb. Meg kell várni amíg ez kiforrja magát, de sajnos nálunk az a baj hogy még a liftben sem bírják ki amíg leérnek a földszintre, akkor szólok is, de kint a szabad ég alatt legfeljebb a szemetelés miatt lehetne betiltani, arra pedig várni kell.

Remélem addig is lesz olyan hely ahová még arrébb mehetünk, hogy ne kapjunk a füstből.

2008. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Azért dohányoznak már ilyen fiatalon mert azt hiszik hogy ettől menőbbek lesznek meghogy ez a divat meg stb.Pwedig rettentő ráos az egészségre.Tegnap épp votam a Bodies kiállításon és megmutatták az egészséges szivet és tüdőt illetve a dohányos szivet és tüdőt.Hát ahogy megláttam hogy milyen is a dohányos tüdeje meg szíve hát az undorító volt a szive nagyon halvány sízínű volt majdnem fehét a tüdeje meg tele volt fekete foltokkal.Hát igen és így kialakul a tüdőrák,a gégerák,aszívinfarktus stb. sok fiatal meg nincs tisztában a követezményekkel hogy a sok korom a cigiből mit is csinál a szervezetben.
2008. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát én mit szóljak?! Apám állandóan cigizik, régen egy szobában aludtunk szüleimmel, amikor még nem volt külön szobám. Közel 20 éve szívom a füstöt. Kicsit se érdekli, hogy esetleg miatta fogok meghalni... akkor másoktól mit várjak el? sz*r az egész...
2008. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

jó, jó káros a passziv dohányzás. de ne csináljatok már ugy mintha valami mérges gáz lenne! semmi bajod nem lesz ha kinn az utcán az előtted levő rágyújt és megérzed a szagát. az már más ha a lakásban valaki egész nap szivja vagy ha a kocsmában vágni lehet a füstöt. na az károsit. ha évekig szivod... ez viszont elkerülhető. nem mész olyan helyre. a suliban szerintem a 12 évesek a wc-ben egymás hegyén hátán állnak (gondolom amugy tilos a dohányzás a suliban). ne menj közéjük.


egyébként ismerek olyat aki 11 éves kora óta cigizik és a lányoknak nem nő meg a mellük, a fiuk meg véznák maradnak. szerintem ezzel hatásosabban lehetne kampányolni a dohányzás ellen. mert ugye egy csaj sem akar magának olyan kis 12évesekhez illő mogyoró-melleket... a fiuk meg nem akarnak nagyfejű soványok maradni. sokkal rémisztőbb mint egy elszineződött tüdő vagy sziv... azt sztem sokan fel sem fogják.


igaz ez csunya dolog, de lehet "köpni". a tanárok tudják hogy 12 éves gyerekek cigiznek? igenis ki lehet tiltani az iskolából a dohányzást! keményebb módszerekhez kellene folyamodni. pl az "ejnyebejnye de le fogom vinni a magaviseleteteket" helyett lehetne pénzbüntetés. nálunk ugy volt. és féltünk. soha nem cigiztem az iskolában. és nem 12 évesen, hanem 19.

2008. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is cigiztek a suliban, vágni lehetett a füstöt! A tanárok is tudták, de... nem tettek semmi különöset.

Pénzbüntetés volt. Úgy, hogy ha a "külsősök" megtudják, hogy a suliban ez megy pénzbüntetést kap a suli azthiszem egyszer volt szó 1.800.000ről! Szóval a tanárok inkább befogták a pofájukat, és ennyi mert azt nem a szülő fizette volna, hanem az iskola. És ez komolyan így volt, szóval én nem értem az egészet már.

2008. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Sok lány,nő,fiú,és férfi,akik bagóznak nem érzik magukon a cigifüst szagot. Nagyon sok dohányos ruhájából,hajából ömlik a cigiszag,amit ők nem éreznek magukon,hiába rágnak rágót,szopogatnak cukrot az elszívott "koporsószög" után,mégis bűzölög még a szájuk is. Nem beszélve a bőrükről ami szintén átveszi a szagot a kéz stb. És ezek az emberek mennek el melletünk nap mint nap. Ráadásul még kellemesebb ha nyáron a nagy melegben a cigifüst keveredik ezeknek az embereknek az izzatságszagával.
2008. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
És még valami. Nem szívesen tartózkodnék egy olyan ember házában,lakásában,ahol rendszeresen bagóznak,mert biztosan írtó büdös lehet a szobákban,hiszen minden cigifüst szagú lehet egy dohányos lakásában,házában,sőt a kocsijában is. Milyen jó lehet ha megy valahova és előveszi a szekrényből a tiszta,de cigifüsstől büdös ruhát és azt veszi fel,abban megy a napi dolgára és azt szagolhatják az utcán azok,akik nem dohányoznak.
2008. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
20%
Mert a cigi a legjobb a világon!Próbáld ki te is,nem bánod meg!
2008. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha megszokod,hogy sokmindent elkell viselni,oylan dolgokat is amiket nem szeret az ember.Iskolában,munkahelyen,egész életed során,nem is érdemes háborogni:) békés ünnepeket
2008. dec. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
56%
ne hisztizz nem tudsz mit tenni ellene kislány :)
2008. dec. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!