Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány éves kortól tartjátok...

Hány éves kortól tartjátok elfogadhatónak a cigizést?

Figyelt kérdés
Nyilván semelyik életkorban nem jó, de mikortól számít olyannak amikor már azt mondják, hogy nem vagy hozzá fiatal?
2019. jan. 13. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 97 től.
2019. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Semennyi. 18 év felett nem fiatal hozzá senki, de a szememben buta ember az, aki dohányzik
2019. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
14, ha valaki cigizni akar, úgyis fog, akkor meg minek tiltani meg rugózni ezen?
2019. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehánytól.
2019. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából onnantól, ha a gyereknek már nem titokban kell rágyújtania. Pl. egy 16 éves fiúnak az anyja már valószínűleg nem fogja megtiltani, hogy dohányozzon, legfeljebb ellenzi.
2019. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

12 éves koromtól dohányzom most 20 éves vagyok. Szüleim közül csak anyu tudja apu nem.

Anyu folyamatosan ellenezte amikor rá jött 16-17 évesen elengedte a témát de mai napig rá kérdez hogy mi értelme van ki-be fújni a füstöt... A válaszom mindig ugyan az: nekem élvezet hogy "játszhatok" a füsttel. Apu szemében minden dohányos elfogadhatatlan nekem egyik szülőm se iszik/dohanyzik káros szenvedélyektől mentesek ebben az esetben akinek hasonló képen vannak a szülők náluk sose lesz elfogadott. Ha viszont anyu apu cigizik könnyebben elfogadják ha a gyermek is rá szokik. Szerintem 18-20 évesen mondható elfogadottnak szülői szemmel nézve és nyilván az idősebb korosztály fog emiatt elítélni mai fiatalok nagy százaléka füstöl valamivel. Szerintem az is fontos hogy a dohányzás mely lépcsőjén van az illető én többször is leraktam mert meguntam én tényleg az élvezet miatt szívom nem tudok rá szokni számomra ez lehetetlen kategória hogy függeni valamitől... Viszont ha ugy szökik rá valaki hogy remeg egy cigiert az azért már komolyabb főleg ha ezt tizen évesen teszi.

Plusz szerintem az is számít hogy ki milyen közegben nevelkedik és ott ez mennyire elfogadott nem vagyok rasszista nem is annak szánom a mondatom de ha valaki egy telepen nevelkedik és mondjuk 9 évesen rá gyújt ott a szülők maximum egy pofont adnak a gyereknek vagy le se szarják és később tök elfogadott lesz...

Huhh bocsi hogy kisebb regényt írtam, de összességében ez attól függ hogy az ő életében aki dohányzik mennyire elfogadottnak tartja a környezete... nekem ha lesz gyerekem és netán rá gyújt 16-17 évesen rá fogok szólni de egyébként elfogom fogadni nem fogom neki orrba szájba tiltani én ezért kezdtem el mert tiltották és sose értettem a hogy miért...

2019. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem lázítás akar lenni, de szerintem mindegy. Miért lenne buta ember aki dohányzik? Ezek után akkor Freudot át kell gondolnia a világnak... Vagy ez az előbb halsz meg tőle dolog. Kivétel erősíti a szabályt, de nagyapám is korábban halt meg a cigitől. 8 évesen kezdte és 94 évesen meghalt, most gondold el! Hetekig élhetett volna még...

De komolyabbra fordítva nem károsabb mint más szenvedély, sőt ez azon kevés termékek egyike, melyre az ártalma böcsületesen rá van írva. A betegségek amiket okozhat, igen. Kapja be a rák.


Nem kipróbálni a cigit gyenge jellemre vall, úgy mint az ha valaki nem tud leszokni. Amivel persze egyikkel sincs baj. Ezzel most nem azt akartam monologizálni, hogy hajrá, cigit a szülőszobákba. Csak azt, hogy van nagyobb vaj is, nagyobb károsság is a földön, és nem kell gyereknek cigizni, de nem is kell titkolni előtte, hogy van dohány a világon. Azt pedig nem tartom helyesnek, ha egy felnőtt 18 éves, vagy elmúlt valakinek titkolnia kell például a szülei előtt ha Ő úgy döntött, hogy rágyújt. Vagy mások előtt. Kinek mi köze hozzá, másrészt ne gondoljuk, hogy nem tud a kockázatokról. Kínos maga a téma is. Aki dohányzik dohányzik aki meg nem az nem. Köztem és egy nem dohányzó között manapság lassan annyi a különbség, hogy engem nem zavar, hogy Ő éppen mivel mérgezi magát, meg a környezetét.

2019. jan. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!