Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez láncdohányosságnak számít?...

Ez láncdohányosságnak számít? Vagy inkább soknak?

Figyelt kérdés

Munkaidőben is dohányzok, szoktam cigi szünetet tartani mint a kollégáim, de én nem egyet szívok el mint ők, hanem kettőt hármat négyet. Munkaidőn kívül hazafelé úton, reggel munkába menet rá kell gyújtanom, ahogy délután otthon is, este is.

Otthon úgy dohányzom, hogy ha tévét nézek, vagy könyvet olvasok akkor kb fél óráig, de van hogy 40 percig egyiket a másik után képes vagyok gyújtani, de ha megállok akkor utána sokáig nem gondolok rá. Mondjuk egy óráig vagy másfél. Ha abbahagyom, másba kezdek akkor rágyújtok. Ha a lakásban van dolgom, aközben is gyakran tartok cigi szünetet.


Az érdekes, hogy nekem eddig nem volt feltűnő, de egyre többen mondják, hogy nagyon sokat szívok. Miért másnak nem megy el egy nap alatt egy doboz minimum aki szív?



2019. jan. 16. 15:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, 25F.
2019. jan. 16. 15:35
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Amit te csinálsz az már nagyon durva.
2019. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Annak számít. De ha nem egymás után szívnád el őket, akkor is nagyon sok az egy doboz.

Szokjál le, még fiatal vagy.

2019. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, elég durva. Szokj le a cigiről. Ha meg nem szoksz le, akkor ne sírjál hogy rákos leszel!
2019. jan. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez már láncdohányosság. Bár ahogy leírtad, azt hittem többet szívsz el egy nap mint egy doboz.

Párom is elszív egy nap kb egy dobozzal, de nem úgy ahogy, hogy egymás után többet is meggyújt.

Ő reggel otthon 2-t szív el, kávéval,munkába menet 1-et, munkahelyen kb óránként 1-et. Hazafele is 1-et, este otthon még kb 3-at.

2019. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi! De először is nem akarok le szokni. Nem azért kérdeztem, egyelőre csak feltűnt. Ha rákos leszek nem fogok sírni, kapja be a rák, én úgy vagyok vele.


4#: Ezért írtam, hogy minimum egy dobozzal, mert rendszerint attól több. Van, hogy majdnem teljesen kettő, elő is fordult már.

2019. jan. 16. 15:58
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy láncdohányos is kevesebbet szív ennél, te valami következő lépcsőfok vagy :D
2019. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Kapja be a rák? Majd ha esetleg-remélem nem- odajutsz , jusson eszedbe milyen nagy volt a szád-
2019. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Pupusz ***** válasza:
45%
Az, hogy vannak időszakok, amikor láncban szívod, de a napi adag csak egy doboz marad, még nem láncdohányosság. A két doboz, az már kezd az lenni. Én 3-4-el szívok egy nap. Az már az. Úgyhogy ne aggódj.
2019. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!