Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez nagyon káros?

Ez nagyon káros?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta eldöntöttem hogy cigizni fogok, nagyon tetszett az ha valaki cigizett. Első cigimet 8 évesen szívtam el és nagyon tetszett. Alig vártam hogy nagyobb legyek és rendszeresen cigizhessek. 14 évesen kezdem el rendszeresen, imádok cigizni. Most 18 éves vagyok és napi olyan 20 szálat szívok el. Az a baj hogy nagyon szeretek cigizni, de tudom hogy káros.

4 év cigizés soknak számít?


18 éves fiú vagyok.


2019. jan. 24. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb lenne minél előbb leszokni, amíg még nincs súlyos következménye. Azon kívül hogy borzasztó drága, esetedben kb évi fél millió, olvass utána a tüdőráknak.
2019. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt kéne, de tényleg nagyon szeretek cigizni:( Emiatt a pénzt sem sajnálom rá.
2019. jan. 24. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a 4 év a sok , hanem az hogy nem fogod tudni letenni. AZ lesz a sok a 20 vagy 30 év.

20 év múlva nem fogod azt mondani hogy hű de szeretsz bagózni, hanem azt fogod mondani hogy de jó lenne leszokni, csak nem tudod hogyan hagyd abba.

2019. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 stew001 válasza:
Szerintem nem is igazán a 4 év a sok, hanem a napi egy doboz. Én most szoktam rá nem rég, heti 3 dobozt szívok, de nagyon sokallom és nem tudom beosztani tehát hiába tudom hétfőn hogy csütörtökig nem lesz, elszívom 2 nap alatt. Én azt ajánlom amit nekem is kéne: Próbáld csökkenteni az adagot. Napi 10 szál is bőven elég kell hogy legyen, hogy kielégítse a nikotin hiányt.
2019. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Drága szórakozás, de főleg káros az egészségre. Ne hidd, hogy a lányok majd azért tapadnak rád, mert füstkarikákat tudsz eregetni! Magad is érzed, hogy nem jót teszel. Most még könnyű leszoknod róla.

Amikor a gyermekünk megszületett, havonta betettünk a nevére annyi pénzt, amennyit elszívtunk volna a feleségemmel, ha dohányoztunk volna. A másik megszületésénél ugyanígy tettünk. Amikor 18 évesek lettek, szép summát adtunk a kezükbe.

Számoljad ki, ha a jövő hónap elsejétől havonta félretennéd a cigipénzt, mekkora összeged lenne 34 éves korodra (inflációt is belekalkulálhatsz, még így is jókora összeg jön ki).

2019. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!