Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa dohány mennyivel...

A vizipipa dohány mennyivel károsabb a kaviszoknál?

Figyelt kérdés

Most a vizipipámba kavicsokat rakom de kíváncsi vagyok hogy a dohány(vízipipa) mennyvel

Károsabb.



2019. jan. 25. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
13%

A dohányban függőséget okozó nikotin van és miután elégeted a szénnel ugyebár, a füstben mindenféle bomlástermék is benne lesz. Táborozás közben sem szívod a tábortűz füstjét, nem igaz? 1 óra vízipipa vagy 100 ciginek felel meg.

A kövek többnyire nikotinmentesek, nem tudom, te olyat vettél-e. De ugyanúgy szénnel égeted, így annak a füstjét belélegzed. Hogy mennyire egészségtelen az a lötty ami a kavicsokon van, azt nem tudom.

Szerintem a dohány egészségtelenebb, de már nem vízipipázok semmivel se...

2019. jan. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és azt hogy nem hoztad fel a kérdésben az elírást.
2019. jan. 25. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es

Már,hogy felelne meg 100 szál cigarettának(wikipédián hordanak össze ilyen hülyeségeket) ? 1óra alatt ha 100 cigit szívna el valaki akkor nem igazán tudná ezt újra kivitelezni,azért mert ilyen "tanulmányok" készültek attól még egyátalán nem vehetőek komolyan,hiszen gyakorlatilag költségmentesen és gyakorlati megvalósítás nélkül készültek.Tehát ezek a tanulmányok egyátalán nem relevánsak.

Azt nem cáfolom,hogy 100 szál cigarettának a füstmennyisége az jelen van a vizipipázásnál,de nem kizárólag füst formájában ugyanis glicerint tesznek a kavicsokhoz is és a dohányokhoz is. A glicerin hatására pedig párához hasonló anyag képződik,ezért illan el viszonylag gyorsan a nagy """füst""" ( elenyésző mennyiség a tényleges füst,hiszen nem az a cél,hogy a dohányt égessék).


Ami fontos,hogy a dohányt nem égetik mint a cigarettánál,hiszen élvezhetetlenek volnának az aromák.

De elkerülhetetlen,hogy egy kicsit ne égjen meg a dohány ez látszik a kerámiába is,hiszen kicsit szenesedik a dohány hiába csinálja jól valaki pipát vagy rosszul,de nem kizárólag a dohánynak szenesedése van jelen a kerámiában mint megtalálható végtermék,hanem az aromák és adalékanyagoknak egy elhanyagolható mennyisége is közrejátszik szenesedett színben.

Ami fontos,hogy kevesebb kátrány kerül a szervezetbe feltételezhetően mint azonos ideig végzett dohányzásnál,bár erre még ilyen minőségtelen tanulmányok sem készültek,tehát nem lehet kijelenteni.


A kavicsok nem tartalmaznak nikotint és kisebb az esélye annak,hogy megégesd nem úgy mint a dohányt,ebből az következne,hogy élvezhetetlen lenne a pipázás.

Én a kavicsokat előtérbe helyezném a dohánnyal szemben,hiszen nem tartalmaznak nikotint,mint ahogy írtam,bárhogyan is nézzük a nikotin idegméreg mennyiségtől függetlenül.

2019. jan. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!