Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik a jobb módszer a...

Melyik a jobb módszer a leszokáshoz?

Figyelt kérdés
Ha csökkentjük az adagot, pl: ha eddig 12-14 szálat szívtam akkor lecsökkentem 8ra pl, utána folyamat csökkentem, vagy ha egyből lerakjuk, és nem gyújtunk rá egyáltalán?
2019. febr. 5. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem (és sok ismerősömnek) Allen Carr könyve segített.
2019. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Csak ha egyböl lerakod. Oriási elhatározás és óriási lépés.
2019. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Allen Carr könyvéből melyik változat?
2019. febr. 5. 12:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia, könyv nélkül, és egyből lerakni. A könyvet olvastam, nem segített. :)

Az a baj a csökkentéssel (legalábbis nálam az volt), hogy rögtön el kezd az ember alkudozni magával, amikor eljut a 8. szálig, hogy jó, akkor ne 8, hanem 9 száll legyen, az még belefér a napba, majd holnap tényleg csak 8 szál. Aztán holnap se sikerül a 8 szál, de végül is 9 szál is kevesebb, mint eddig. De egy szállal több már úgyse számít, akkor legyen 10, majd csökkentem később. Aztán később se....

Ha le akarsz szokni, akkor tulajdonképpen azt akarod, hogy nem dohányos legyél. A nem dohányos pedig arról ismerszik meg, hogy egy szálat se szív, nemhogy 8-at. Nullát. Ne akard elodázni a nemdohányos életed kezdetét, abba bármikor bele lehet vágni, akár ma is (bár tapasztalat, hogy ha reggel se gyújtasz már rá, akkor nap közben könnyebb lesz megállni, mint nap közben egyszer csak megvonni.)

2019. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Könyvvel leszokni elég érdekes...

Rakd le és többet ne gyújt rá, ennél jobb nincs.

2019. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Könyv elolvasása után letettem végleg, nagyon sokat segített, még akkor is, ha 0%-ot kapok. Ismerőseimnek is segített, legalább 5 embernek, körbejárt, kölcsönadták egymásnak.

Nekem az írásos volt meg, de megtalálható hanganyagban is.

2019. febr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Nincs azzal baj, hogy neked az segített. Csak én feleslegesnek tartom, mert lerakod és kész, nem gyújtasz rá többet, ehhez nem tudom mit tud hozzáadni egy könyv.
2019. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz el kell olvasni, nagyon jól magyaráz, egyébként régebbi kérdésekben itt is olvastam, hogy sokaknak segített.

Nagyon sokan "többször is nekifutnak" hogy letegyék és többnyire ezek az elhatározások nem tartanak túl sokáig. A könyv ebben tud segíteni.

2019. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Akkor ott az illetővel van baj, nem a módszerrel.

De oké, rendben, én nem akarom a könyvet lehúzni.

2019. febr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Èn a CD t hallgattam meg ès nagyon jó...szinte kedvet ad az elkezdèshez ami a legnehezebb...nekem nem az elejèn volt nehèz...egy hónap múlva kezdett hiányozni a cigi ... Azon a sport segített valamennyit...
2019. febr. 7. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!