Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az elektromos cigi hogyan...

Az elektromos cigi hogyan károsít a nem nikotinos likviddel?

Figyelt kérdés

2019. febr. 7. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

A patronok, flakonok töltésére használt folyadékokban megtalálható ún.propilén-glikolmár rövid távon szem-, légcső- és torokirritációt okoz, hosszabb távon gyermekeknél az asztma kialakulásának kockázatát fokozza. Az e-cigaretták ízesítéshez mesterséges anyagokat alkalmaznak, ilyenek például a keton és észter, illetve aldehid vegyületek. Ez utóbbi szintén erősen irritáló hatású, elsősorban a légzőszerveket károsítja. A patronokban, flakonokban gyakran megtalálható a glicerin is, melynek belégzése a tüdőben gyulladásos állapot kialakulásához vezethet.


Fentieken túl a folyadékban olyan nehézfémek jelenlété tis kimutatták, mint például a króm, a nikkelés az ólom. Ezek bizonyítottan rákkeltő anyagok,veszélyeztetik azokat, akik az elektronikus cigaretta gőzét belélegzik. Fontos tudni azt is, hogy a rákkeltő anyagok esetében teljesen mindegy, hogy azok milyen koncentrációban vannak jelen, kisebb mennyiségben is képesek arra, hogy a szervezetben rákos folyamatokat indítsanak el.


UI: 3 éve használom.

2019. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és érez valami változást a szervezetében?
2019. febr. 7. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából 5 év dohányzás után váltottam. Semmit nem érzek, csak nincs büdös, jobban bírom a lépcsőzést.

De sajnos a kormány már nagyon ellehetetleníti a minőségi folyadék beszerzést.

2019. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én 1 évet dohányoztam. ma tettem le de váltani akarok elektromos cigire, vagy iqosra . Mi a véleménye? IQOS vs E-CIGI?
2019. febr. 7. 19:21
 5/5 anonim válasza:
Szia.Elsősorban a legelsőválaszolóhoz szólnék,hogy a felese igaz,nézz utána (biztos,hogy nem helyesen írom de kiejtve)DrFarszalinosz kutatásainak,neked meg kedves kérdezô ajánlanám:ecigitesztek.hu,ecigifórum.hu oldalakat ahol mindenben tudnak segiteni és válaszokat is kapsz mindenre ecigitémában.
2019. febr. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!