Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Más is gusztustalannak tartja...

Más is gusztustalannak tartja a beltéri dohányzást?

Figyelt kérdés

Nekem hányingerem van tőle. Hogy lehetnek ilyen igénytelenek az emberek? Az ilyen helyiségekben egyszerűen mindenből az a szag árad, és sokan ilyen lakásban élnek, el sem tudom képzelni. Persze az is elég rossz, ha ilyen étteremben van az ember, pár perc után már a kabátomnak is dohányszaga lesz. Nekem megfájdul tőle a fejem hamar, és émelyegni kezdek, szabályosan felfordul a gyomrom. Számomra hihetetlen, hogy mások meg jóízűen esznek vagy élnek ilyen helyen.


A dohányzókat gondolom, hogy nem zavarja, mert már megszokták, de hogy a többi embert sem? És én érzem magam hülyén, hogy csak én vagyok finnyás, érzékeny erre?


Tudom, hogy vannak olyanok is akik például csak kint dohányoznak és a lakásukban nem, mert vannak ennyire igényesek. Mert szerintem ez igényesség kérdése.


2019. febr. 10. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy mondtad, őket nem zavarja. És végül is a saját otthonukban nem az lesz nekik a mérvadó, hogy hátha betér egy nem dohányzó vendég és mi lesz, ha azt zavarja majd.

Egyébként megértem, alattunk dohányosok laknak, és még úgy is jön fel a szag a csöveken, hogy minden jól szigetelt. Nem beszélve arról, hogy nyáron nem lehet nyitvatartani az ablakokat. Ráadásul rózsaolajjal próbálják elnyomni.

2019. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Igénytelenség, beveszi a fal (megsárgul a fal) előbb-utóbb, beveszik a ruhák, a függönyök, minden beveszi azt a szagot...

Van olyan erős dohányos, akit nem zavar, nem érdekel, elhiszem, egyébként azzal, hogy zárt térben dohányzik, még károsabb a dohányzás, mint egyébként lenne...

2019. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Őket nem zavarja sajnos. Párom családja él így, anyukája percenként szívja bent a cigit. Tudja, hogy én utálom a szagát is, de akkor is bent szívja, csak eldugja a háta mögé, mintha nem látnám, akkor nem is érezném. Amin hazamegyünk onnan, mosom ki az összes ruház, táskát mindent, meg a hajamat is. Undorító
2019. febr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én azt csodálom, hogy hogy vannak életben ezek az emberek?

Hogy nem kapnak szénmonoxid mérgezést pár hónap/év alatt?


Én egy pizzéria mellett lakom, és nyáron én is alig tudok szellőztetni emiatt. Mert azonnal bejön a szag, de persze ki már nem.


A kérdés most azért merült fel bennem, mert a barátnőm (nem dohányzó) pár napra az egyik ismerősénél szállt meg, aki viszont láncdohányos és bent a lakásban csinálja, és még a vendég érkezése miatt sem hagyott fel evvel a szokásával. A barátnőm mondta is, hogy rosszul van már a sok füsttől, amit el is hiszek, én 5 percet nem bírok ki egy ilyen helyen, ő meg 4 napig lakott ott nála.

Nekem is van egy dohányos ismerősöm, akinek a lakásában nemrég jártam, és ő bent nem, a férje viszont rendszeresen a pincében szokott dohányozni. SZóval képzeljetek el egy kis szellőzésmentes zugot, ahol olyan tömény dohányszag van, hogy máig sem értem, hogy van marad ott életben a 60 év körüli bácsi, aki ideje nagy részét ott tölti bezárva.

2019. febr. 10. 16:55
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
3. Vagyok. Én 1 évig laktam átmenetileg a pároméknál a dohányfüstben. Allergiás asztmás lettem, korábban sosem volt semmi bajom se allergiám, és azóta is küzdök azzal, hogy az orromban meg van duzzadva a nyálkahártya ezért az orrom és a fülem is be van dugulva. Barátom is szokott krákogni, de nem hiszi el nekem, hogy ez azért van, mert huszonévig szívta passzívan a cigit. Mint hogy az ekcémája sem köthető ezekhez...
2019. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Persze, nekem is van olyan rokonom, kettő, akiknek már tályog van a torkukon, de nem ismerik el, hogy az az 50 év dohányzástól van. Azt mondják, az mástól is lehet és tüdőrákban meghalnak olyanok is, akik sosem dohányoztak. Ja, aktívan.
2019. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, olyan elszomorító hogy egyesek milyen tagadásban élnek, én is ismerek pár ilyet.
2019. febr. 10. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Édesapám sajnos szívja a lakásában.

Mindenem átveszi a szagot, sőt, ha ad akármilyen tárgyat, akkor az még hetekig szagos.

Zavar is a füst, amikor nála vagyok.


A passzív dohányzás károsabb, és ők a zárt térben bagózás miatt egyben passzív dohányosok is.

2019. febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!