Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elhataroztam magam hogy ma...

Elhataroztam magam hogy ma mar nem gyujtok ra. Le szeretnem tenni a cigit. Kinek milyen tunetei voltak? Hogy tudtatok megallni hogy nem gyujtotok ra? (Motivaciokent irok)

Figyelt kérdés
2019. febr. 13. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagytam abba a dohányzást amikor 2 doboz cigi nem volt elég 1 nap. Este 6-ra elfogyott mindkettő, akkor elhatároztam, hogy nem teszem magam tönkre és abbahagyom. 22 év masszív dohányzás és napi 2 doboz. Azóta nem gyújtottam rá, ennek lassan 9 éve. Sokkal könnyebb volt leszokni, mint gondoltam.
2019. febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mentálisan erős vagy, simán le lehet szokni, szerintem ez jó motiváció arra, hogy ne gyújts rá. Ha gyenge ember vagy, akkor nem sikerül.
2019. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Ez egy nagy kihívás, sok sikert!
2019. febr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Hat igen eldontottem hogy leteszem mert enis nagyon sokat cigizek. Es ezt mar erzem a tudomon mert eleg egy kis futas pl es fulladok. Nagyon nehez nekem mert csaladtagjaim szivjak elottem. Meg persze szeretnek par kilot is felszedni.
2019. febr. 13. 09:15
 5/5 anonim válasza:
68%

Szia! Én 20 vagyok, 4 évig szívtam napi 1 dobozt, és 4 hete raktam le.


Írd fel a telefonodba:

- Miért akarom lerakni ezt a f0st

- Miért nem akarom lerakni

- Egy motiváló gondolat, amivel meg tudod magadat majd győzni, ha nagyon szenvedsz a hiányától.


Én nekem a következő volt amiért le akartam rakni:

- Autóra akarok gyűjteni, ahhoz kell a pénz, nem fér bele, hogy elverek naponta 1200 forintot egy káros dologra, amiből nem profitálok semmit, csak ártok magamnak

- Kevesebb eséllyel leszek tüdőrákos, jó sok videót néztem tüdőbeteg emberekről

- Nem leszek büdös, kevésbé leszek visszataszító (ha már jó csúnya vagyok legalább :D)


Miért nem akartam learkni:

- Hát mert szerettem a dohányosok közé tartozni, így ismertem meg egy csomó embert, akit bírok, bulikban nem leszek kívülálló, etc

- Egyetemre ha bejutok biztos sokan fognak cigizni, és meg fogok őrülni hogy én nem csinálhatom

- Mert jó érzés beszédülni tőle, meg jól esik valamit lezárni vele / valaminek az elkezdése előtt rágyújtani

- Mert sok barátom is szívja, nem tudnék velük találkozni úgy hogy én nem cigizek


Motiváló gondolat, amit elolvastam, ha rá akartam gyújtani:

Figyi srác, ha már ennyi időt szenvedtél a hiányától ennek a fosnak, akkor nehogy megszakítsd ezt az egészet, mert újra kell kezdened. Másrészről meg már biztos visszajött valamennyire az ízlésed / szaglásod, rohadt undorító lesz az íze, és rosszul fogod érezni magadat tőle. Büdös leszel megint. Nem fogsz fél év múlva az autódban ülni, továbbra is tekerhetsz bringával be a városközpontba a szakadó hóesésben. Nem lesz belőled senki, ha csak ennyi akaraterővel rendelkezel, mást sem fogsz tudni elérni.


Na, nekem ezek voltak a motiváló dolgok.

Ez csak egy része volt amúgy a dolognak, de ez a motiváló dolog már egy hónapja véd lassan attól, hogy rágyújtsak. :) Ha van kérdésed írj nyugodtan, szeretek erről mesélni.

2019. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!