Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti hogyan, és miért próbáltáto...

Ti hogyan, és miért próbáltátok ki a dohányzást?

Figyelt kérdés

Ki adta az első szálat, esetleg ti magatok vettétek meg? Miért próbáltátok ki? :)

Csak érdekelnek a válaszok, én nem szoktam dohányozni. :)

Kort és nemet is írjatok :)

18/L



2019. márc. 10. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Apám/anyám dohányzott, öcsém is rászokott, én soha nem éreztem késztetést.

74/F

2019. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az első szálat a nagybátyám adta, még 8-9 éves koromban, de csak néhány slukkot engedett. Később, 12-13 éves koromban a barátaim azt találták ki, hogy a trafikban sorbanállás közben arról fognak hangosan beszélni, hogy az apjuk már megint őket küldte le cigiért és ezt hallva az eladónő kiszolgálja őket, ami be is jött. Aztán ahogy az lenni szokott, a csoportos cigizésből én sem akartam kimaradni. Miért próbáltam ki? Mert azt hittem, ettől majd felnőttes leszek... :)

40/F

2019. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
anyám dohányzott már születésem előtt is, terhes lett, lerakta, de gyerekkoromban visszaszokott rá. kb. 16 lehettem, amikor a baráti társaságomból elkezdtek cigizni páran, nyilván nekem is ki kellett próbálnom, úgyhogy az elején anyámtól lopkodtam 1-2 szálat, aztán megvettem az első dobozomat és onnantól kész vége, rászoktam. most vagyok 21.
2019. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sok szokták mondani, hogy milyen rossz volt az első szál. De akkor miért szívták el a másodikat?:D
2019. márc. 10. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
12 éves lehettem talán, boltból hazamenet találtam egy szálat, otthon elbújtam és beleslukkoltam párat. Borzasztó is volt, utána sokáig nem szívtam. Később találtam egy bontatlan dobozt, azt próbálgattam, rá akartam szokni de nem ment. Aztán egy időben sikeresen rászoktam, tekertem magamnak a cigit, azóta időszakosan abbahagytam, de ha úgy vesszük akkor összességében 2 évig dohányoztam. 2 hónapja vettem e-cigit, az elég jó volt, utána nem is esett már jól a rendes, talán hármat szívtam el, hányingerkeltő. De egy hete már e-cigit se szívok, meguntam, bár jól esne szívni, de több tapasztalahtó rossz hatása van, mint ami élvezetet ad.
2019. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 milyen rossz hatást tapasztaltál az eciginél?
2019. márc. 10. 21:45
 7/9 anonim ***** válasza:
A sima cigitől eltérően annyival volt jobb, hogy nem fulladtam tőle annyira és persze nem volt büdös, de az idegrendszeremre meg a vérnyomásomra még rosszabb hatással volt mint a sima. Egész nap szívogattam volna, volt hogy csináltam is, de másnapra ez még rosszabb, még jobban kívánta a szervezetem, és ha szívtam se volt jó már a közérzetem, csak nem volt nagyon szar.
2019. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14 évesen próbáltam ki, nagyon ízlett,
2019. márc. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem jó volt az első szál...


15 éves voltam, buliztam, mellettem is cigiztek, és az egyik barátom kért tőlük egy szálat, így én is beleszívtam. És tetszett :/

Régóta kiváncsi voltam már milyen, de nem menőzés miatt próbáltam ki, mert főleg a tanárok miatt mindig rejtőzve szívtam. A legjobb barátaim is akkoriban kezdtek el cigizni, így tulajdonképpen együtt szoktunk rá. Megvolt a suli utáni rutin, hogy kimegyünk cigizni, valahogy mindig olyan jól el tudtunk beszélgetni ilyenkor, kikapcsolt a nap végén. Nem a cigi nyugtatott le, hanem maga a szertartás.

Igen, azóta már megbántam és le akarok szokni...és le is fogok.

2019. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!