Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire igazak azok a betegsé...

Mennyire igazak azok a betegségek amiket terjesztenek a cigivel kapcsolatban? (Nem rég szívtam először)

Figyelt kérdés
Tegnap szívtam 3 szálat, ma 4et, és jól esett, igazából tegnap nem, de ma ujra kipróbáltam és tetszett. Igazából én egyáltalán nem leszek szerintem dohányos, csak ha mondjuk ilyen összejövetelek vannak vagy ilyesmi... Na de a fő kérdésem az, hogy ugye mindig mondjak hogy impotenciát, rákot, hajhullást, sárga fogakat okoz a cigi, de sosem írjak oda, hogy ez azokra is vonatkozik aki mondjuk max heti egy dobozzal szív, vagy arra aki minden nap minimum egy dobozzal csinalja... Most mi az igazság?? Köszönöm előre a válaszokat

2019. márc. 12. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit mondok dohányos emberként, hogy tedd le, amíg nem késő. Láttam embert közvetlenül és közvetve is a cigaretta miatt meghalni. Nem egy szívderítő folyamat. Szinte biztos vagyok benne, hogy engem is ez visz a túlvilágra. Amiket felsoroltál amúgy hiányozna bármelyik az életedbe?
2019. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, azokat okozhatja, vagyis növeled az esélyét a betegségek kialakulásának. Tök mindegy, mennyit szívsz. Mintha orosz ruletteznél. Lehet megúszod, de lehet, 50 évesen rákos leszel.
2019. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőrák legtöbbször hajlam kérdése, így akinek hajlama van rá (egyes kutatások szerint ez kb 70%), az ha napi 1 szálat szív is igencsak rádob az esélyeire a tüdőrákért vívott harcban, míg akinek nincs rá hajlama az napi 2 dobozzal is szívhat, nem lesz baja. Nem véletlen, hogy vannak 90 éves láncdohányosok és 20 éves tüdőrákosok is akik csak buliban szívtak.

Ami viszont általános tény, hogy a cigizésnek érszűkítő mellékhatása van, így pl romló fogak egyáltalán nem olyan ritkák még a kocadohányosok körében sem.

2019. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen szennyezett a levegő, ne akarj még egy lapáttal rátenni.
2019. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak hogy egészségügyi problémákat is okoz a dohányzás, hanem rettentően büdös vagy tőle, büdös a szád, a lehelleted is. A dohányosok néhány helyről ki is vannak tiltva, különböző szabályokat kell betartaniuk, hogy ha dohányozni akarnak bizonyos helyeken. Rettentő drága a cigi. A lakás átveszi a dohányszagot.


És nagyon sok embernél, pl. nálam is alap elvárás, hogy csak olyan emberrel jövök össze, aki nem dohányzik. Persze, van aki képes ezt tolerálni, de sokan nem akarna egy büdös kéménnyel csókolózni.


És mivel nem tudom, hogy lány vagy-e vagy fiú, de ha lány vagy, akkor ha terhesség alatt dohányzol, akkor veszélyezteted a magzat állapotát is.


[link]

[link]

[link]


Keress rá a dohányos tüdőre. Brutális képeket fogsz találni.

[link]

2019. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon így is problémát okozhat.
2019. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!