Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » #HELPME Szeretnék leszokni a...

#HELPME Szeretnék leszokni a cigiről, de belefutottam egy akadályba. Ha valaki képes segíteni (részben a leszoktatásban, részben pedig a TÖBBIBEN), legyen olyan kedves, és segítsen! Akadnak még értelmes, hovatovább segítőkész hozzászólók is?

Figyelt kérdés

1) Probléma: Le kéne szoknom a cigiről, mert a tüdöm tiszta szénbánya.

2) Elhatároztam magam, hogy le kéne szokni, ÉS LE IS FOGOK. ( PONT ).

3) Alapvetően eljut az ember odáig, hogy segítségre van szüksége. Nehéz beismerni. Valóban. De attól még igaz.

4) Beismerem, segítségre van szükségem. Ha módotokban áll, kérlek, segítsetek.

5) Rajta van a cigisdobozon egy csomó visszatasszító kép, amivel nem is lenne baj, csakhogy alatta van egy felirat: www.leteszemacigit.hu


6) Természetesen a honlap nem elérhető (valami errort ír ki), és a hozzárendelt telefonszám sem működik megfelelően. Rá van írva bármelyik cigisdobozra, csak próbáld ki.


A kérdés lényege, hogy TÉNYLEG szeretnék leszokni a cigiről, van, aki tud ebben segíteni [#kérdőjel, de jó sok#] (az állam bácsi sz@rik ránk ezek szerint.... )



2019. márc. 17. 03:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdés lényege, hogy mástól vársz segítséget, és már most szemrehányást teszel, amiért nem foglalkotnak a te speciálisan különleges helyzeteddel. Ez a felháborodás megágyaz a kifogásoknak. Nincs olyan hogy téged valaki leszoktat, olyan van hogy te leszoksz.


Ha le akarsz szokni akkor ne gyujts rá. Az első pár nap elég gáz, utána már könnyebb. Ha nem sikerül elsőre akkor újra kell próbálkozni, lehet hogy huszadjara sikerül. Nekem segített napi 1 vagy max 2 nikotinos rágógumi. Sokat nem szabad enni belőle mert akkor ugyanúgy beviszed a nikotint, vagyis nem szoksz le.


Sok sikert.

2019. márc. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elhatározás már megvan. Ez a legfontosabb. Az összes többi meg a legnehezebb. Nem kevés akaraterő kell hozzá. Gyógyszertárban tudsz venni némi segítséget (tapasz, rágó). Néhány helyen a tüdőgondozóban is segítenek a leszokásban. Van egy Champix nevű gyógyszer, az elég hatásos. Csak orvos írhatja fel, és elég drága. De ha cigit nem veszel, annak az árából kijön. Kb. 3 hónapig kell szedni, közben nem fog hiányozni a cigi. Utána még kell egy kis akaraterő, hogy ne gyújts rá.

A neten még számos egyéb módszer van, keresgélj bátran!

Sok sikert!

2019. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, holnaptól indul (azaz 2019.03.18. 00:00). Remélem, amennyiben nekem sikerül, másnak is képes vagyok ötletet (avagy akaraterőt ? ?? ) adni ahhoz, hogy hasonlóképp cselekedjen.


Kívánom mindenkinek a legjobbakat! :)

2019. márc. 17. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:

ez érdekes videó ha gondolod nézd meg (angol)

https://www.youtube.com/watch?v=qB7Ssr3GXPg


hajrá

2019. márc. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam sokszor ugyan igy mint te, hogy most 0.00 tól nem gyújtok rá. De soha nem sikerült. Aztán vettem egy e cigit olyan liquiddel amiben van nikotin ezt szivtam egy evig majd nem olyan regen 2 honapja hagytam abba nem volt könnyű de könyebb volt mint a sima cigiről való leszokás, ha esetleg nemjönne be a leszokás akkor ez is egy lehetőség.
2019. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rágyujtottál?
2019. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!