Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék leszokni a dohányzás...

Szeretnék leszokni a dohányzásról. Már 4 napja nem gyújtottam rá, de néha elég csalogató. Amikor éppen unatkozom, várom a buszt stb. El fog múlni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz. Reggeli kávé mellé is tökre szívesen elszivnék egyet, de nem akarok visszaesni. Ez az érzés elmúlik majd?

2019. márc. 25. 16:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
40%
A nikotinról idővel leszoksz,de a szokás az mindig megmarad..Mindig hiányolni fogod,kell valamivel potold..
2019. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik, csak tarts ki :-) Esetleg valami helyettesítő szokást nem tudnál kialakítani? Lehetőleg ne olyasmit, hogy valamit eszel, mert ettől szoktak a leszokó dohányosok elhízni (pl. ha eddig a kávé mellé elszívott egy szálat, akkor most ehelyett eszik egy süteményt - nem a legjobb ötlet). De ha mondjuk mindig eszel egy almát vagy körtét vagy amit szeretsz, attól nem fogsz elhízni és segíthet a régi szokást lecserélni. Vagy vegyél egy rejtvényújságot és mindig fejts meg a kávé mellé egy sudokut. Vagy olvass el öt viccet. Most ezek jutottak eszembe :-)
2019. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sajna meghíztam egy picit, mert azt csináltam, amit a #2 válaszoló említett. :-) De már úton vagyok az eredeti súlyom felé! :-)

Ja, és leszoktam a cigiről.

2019. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki mindenképp, ez ez borzasztó drága és egészségtelen szokás, egy érv sincs mellette, hogy visszaszokj.

El fog múlni, idővel lehet már rosszul is leszel a cigitol és egyáltalán nem fogod kívánni. Embere válogatja, az első 1-2 hét a legnehezebb, utána csak könnyebb lesz.

Olvass reggeli kávé mellett, a buszt várja telefonozz, hallgass zenét stb, tereld el a figyelmed

2019. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Flagstaff ***** válasza:
100%

El fog múlni, de nem holnap és nem is holnapután. Az első fél év a legrosszabb, aztán azért már egyre jobb lesz! Tarts ki!!! Én mindenféle pótcselekvést találtam ki cigi helyett:

- kis papírdarabot csavartam össze és azt szívtam, mintha cigi lenne,

- cigiidőben bedobtam egy százast egy befőttes üvegbe, (jó volt nézni, ahogy gyűlik,)

- a tollamat szívtam, mintha cigi lenne,

- szívószállal teáztam (cukormentes gyógytea.)

Marha nehéz lesz, de ha megcsinálod, akkor már tudni fogod, hogy mindenre képes vagy a világon! Hajrá!!!!

2019. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító kommenteket. :) Mázlimra keresztrejtvényt imádok fejteni, szóval az egy jó alternatíva
2019. márc. 25. 17:00
 7/11 anonim ***** válasza:

A második, harmadik hét már sokkal könnyebb lesz. Ez a legnehezebb szakasz, amiben most vagy. Később kevésbé fog hiányozni. Bár nagyon sokáig fogod azt érezni, hogy elszívnál egy szálat, egyre könnyebb lesz fejben felülírni :)

Kitartást! Gondolj arra, hogy már 4 napig kibírtad. Ne döntsd be ezt a szép eredményt egy szál cigivel! :)

2019. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 27 éve szoktam le, amikor már napi 3 doboznál tartottam. Gyufaszálat rágcsáltam helyette, de pl meggymagot is szopogathatsz. A lényeg, hogy elfoglald a szádat. Valóban az első pár hét a legnehezebb, de nekem egy-egy kiadósabb ebéd után még évek múltán is felötlött a kép, ahogy elterpeszkedek a fotelban, és kéjesen pöfékelek.

Állítólag hét évbe telik, mire minden sejtünk lecserélődik, és már nem lesz, ami emlékezzen a dohányzás okozta függőségre.

2019. márc. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, el fog múlni, valamelyest. Bár ez egyénfüggő. A nikotinhiány az hagyján, a megszokás, ami hiányzik. De lehet úgy inni kávét, várni buszt stb., hogy közben nem gyújtasz rá, csak gyakorolni kell, és rövidesen már az lesz a megszokott. Egyébként 4 nap után már kár rágyújtani, gondolj arra, hogy most 4 napig szenvedtél és hősiesen tűrted a megvonást a semmiért? Minden nap számít, és mindegyik megér annyit, hogy ne add fel miatta.

Kereshetsz valamit, ami helyettesíti valamennyire, de arra is oda kell figyelni, hogy azt se vidd túlzásba. Igen, sokszor az evéssel kompenzálnak az emberek, és sokat híznak. Enni ehetsz, a cigi elhagyása miatt úgyis nemsokára imádni fogod az ételek ízét, csak mértéket kell tartani. Vagy esetleg mellette már elkezdhetsz óvatosan edznei, futni, akkor nem fog felszaladni annyi kiló és nem is fogod annyira kívánni.

2019. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendszeresen sportolok edzőteremben. Sőt tömegelek is mert nehezen hízó alkat vagyok. Így a zsírosodással nem hinném hogy gond lesz.
2019. márc. 25. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!