Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a...

Yolókai mór kérdése:

Hogyan tudnék leszokni a káros szenvedélyeimről?

Figyelt kérdés

25 éves srac vagyok, kb. 8-9 eve cigizek(mára már napi 1 doboz), regebben hebe-hoba hetvegente, viszont egy jo 3 eve aktivan fuvezem is(ez annyit jelent, hogy 3 eve elvétve van 1-2 tiszta napom). Szeretnék visszavenni kicsit, leginkabb a dohanyzasbol, de a fuvezest is szeretnem lecsokkenteni mondjuk csak hetvegekre. A problema az, hogy eleg addiktiv szemelyiseg vagyok, konnyen raszokok arra ami tetszik, emellett eleg hirtelen haragu vagyok, sokszor turelmetlen, fogyasztok alkoholt es sokat jarok tarsasagba(a tarsasag 90%-a szinten dohanyzik). Igy megnehezebbnek tunik az egesz, foleg, hogy egyebkent imadok cigizni... viszont elegem van a sarga fogakbol es a havi 40ezer minuszbol, szoval tennem kell valamit.

Leginkabb azok segitseget kernem, akik hasonlo eletmodot folytattak es sikeresen tudtak valtoztatni ezen, illetve meghallgatok barmifele javaslatot, hogy mikent tudnek leszokni a cigirol es a furol nagyjabol ugy nulla akaraterovel.(mert igazabol tudom es erzem, hogy valtoztatni AKAROK, de valahogy megis, mintha semmi akaraterom nem lenne..)

Szeretnem, ha mellozve lennenek a szitkozodo, rosszindulatu kommentek, azokkal nem jutok elorebb. Ha erdemlegeset nem tudsz hozzaszolni, akkor kerlek gorgess tovabb. Elore is koszonom a valaszokat!:)



2019. márc. 25. 16:58
 1/4 anonim válasza:
Akarat ero nelkul eleg nehez lesz😕 de semmi sem lehetetlen keress valami motivaciot es tanulj meg nemet mondani magadnak, engem az motivalt hogy kocsira gyujtok szoval a penzt amibol venned a fuvet meg cigit rakd egy perselybe es ne nyulj hozza semmikepp se sokat segit ha helyette mast csinalsz ragozol ropit eszel vagy valami en peldaul az elso par hetben mekis narancsdzsuzt ittam egyfolytaba es egesznap a szivoszalat ragcsaltam es mostmar se cigi se fu😊 5 evig cigiztem es 2 evig fuveztem
2019. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akaraterővel szinte lehetetlen véleményem szerint. Szemléletváltoztatás kell és nem fogsz szenvedni leszokás alatt, így százszor könnyebb lesz az elvonás. Szinte nem is lesz. Javaslom pl Allen Carr könyvét. Leszokni a dohányzásról így könnyű vagy vmi hasonló a címe. Hidd el jò!
2019. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindkettotoknek:)
2019. márc. 31. 23:43
 4/4 anonim válasza:

Halli, ezt ajánlom figyelmedbe:

[link]


ezt a hónapot bármikor magadnak kitűzheted célként és teljesíthető, igaz lehet más, sokkal erősebb szerekhez nyúlhatsz a hatására, de a végére 40ezerből sokkal jobban fogod érezni magad :D bár lehet csak a barátomra hatott ilyen rosszul, de ő a második héten már teljesen biztos volt benne, hogy sokkal jobb cuccok is vannak a piacon és a mindennapos füvezésből már csak heti 1-1 alkalom lett.

2019. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!