Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elkezdtem sportolni, viszon...

Elkezdtem sportolni, viszon az igaz hogyha leszokok a dohányzásról akkor elkezdek hízni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 8. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Igen
2019. ápr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlenül. Ha rendszeresen sportolsz és a dohányzás hiányát nem evéssel pótolod,akkor nem kell ettől tartanod. Ellenben,kevésbé leszel fáradékony,könnyebben veszed a levegőt,nem lesz cigi szagú a ruhád,hajad,stb.

Sok sikert!

2019. ápr. 8. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Az emberek nem azert hiznak, mert leszoknak a dohanyzasrol, hanem azert, mert tobbet zabalnak, mint kellene. Tudod, hany elhizott ember van, aki soha eleteben nem dohanyzott? Es hany olyan, aki folyamatosan dohanyzik, es megis kover?

Szoval hagyjuk ezt a "leszoktam a cigirol ezert vagyok kover" - dumat.

2019. ápr. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:

Én még egy embert sem láttam az ismerőseim között, aki leszokott a dohányzásról ÉS nem váltott életmódot/étkezést ÉS ne hízott volna (gyk. mind hízott). A leszokással megváltozik az anyagcsere, más pótcselekvés kell.

Tehát, ha leszoksz ÉS többet sportolsz, nem lesz baj.

2019. ápr. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzás károsítja az ízlelő bimbókat, így ha felhagysz a cigivel és regenerálódnak, jobban fogod érezni az ízeket. Ki ne akarna finomakat enni és abból is sokat.

Plusz a nikotin serkenti a bélmozgást. Cigi hiányában lelassul, így több ideje marad a tápanyagoknak felszívódni.

Ha sportolsz és odafigyelsz a mérséklésetes étkezésre, akkor nem fogsz elhízni.

2019. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az emberek nem azert hiznak, mert leszoknak a dohanyzasrol, hanem azert, mert tobbet zabalnak, mint kellene. "


Ezzel vitatkoznék, mert cigi letétele után úgy, hogy elhatároztam, hogy márpedig nem fogok 25 kilót hízni, ezért nem ettem annyit, mint előtte, 8 kilót híztam mégis. Amit aztán tényleg kevés kajálással tudtam csak leadni, 1300 kcal/nap, és azóta is hetente 3x járok futni. Decemberben megfázás miatt mindösszesen 3 hétig nem tudtam menni futni, és egyből feljött 3 kiló, szóval cigi abbahagyás után nagyon oda kell figyelni. Persze ezt nem elrettentésként írom, mert érdemes letenni azt a büdös sz#rt, életem legjobb döntése volt abbahagyni.

2019. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos.
2019. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 evnyi dohányzás után szoktam le. Az elmúlt 2 évben se nem híutam, se nem fogytam. Igaz, hogy a helyettesítő pótcselekvésem a tic-tac lett, de ez kb 60 kalória plusz volt. Aztan erről is leszoktam. Szóval nálam nem volt ilyen, pedig nem vagyok egy nagyon vékony alkat. 30/N
2019. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és a rák esélye is drasztikusan megnövekszik
2019. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Travis83 ***** válasza:
100%
13 év után szoktam le, de egy grammot sem híztam. Lehet ez sokmindentöl függ, de a lényeg a leszokás utáni akaraterő és pszichológiai beállítottság. Sok sikert kívánok!
2019. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!