Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha nem tüdőszűrőre, hanem...

Ha nem tüdőszűrőre, hanem mellkas röntgenre megy egy ember, akkor is látszik ha dohányzik az illető?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván.
2019. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tüdőszűrő= tüdőröntgen. Ha már okozott elváltozást, akkor látszik igen pl. COPD, tüdőrák stb. Más esetben a röntgenen nem látszik, csak a tüdőgondozóban a spirometriás vizsgálatonm na ott látszódni fog!
2019. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha már látszik akkor gond van.
2019. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan látszik, már első ránézésre is.
2019. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10 éve dohányzom a mellkas rtg teljesen negatív... Voltam pulmonológián ott fújni kellett az is 100%... Szóval nem látszott... Ezt isteni sugallatnak veszem hogy még nem okozott kárt (pedig panaszokat most kezdett el okozni reggeli trutty köhögés, fáradtság, fizikai aktivitásra már fulladok... Szóval szép volt... Jó volt.... Hiányozni fog... De ideje letenni
2019. ápr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A röntgenen gyakran még a rák sem látszik. Pláne ha régi a gép. Ha bármi is látszik akkor már nagy baj van. Gondolom szégyelled. Inkább hagyd abba, előbb utóbb beteg leszel tőle.....csak nagyon kevesen ússzák meg.
2019. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
07:32 no persze, senkinek sem 100%-os, de neked cigis kérésre igen. Vagy nem jó vizsgálaton voltál, vagy álmodtam az egészet. A fulladás is igazolja ezt, olvasd el a COPD tüneteit, na az 100%-san igaz lesz rád. Rossz hír, hogy nem gyógyítható, csak romlani fog, de ha leteszed a cigit, talán nem kell oxigénmaszkkal jarkalnod
2019. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ne okoskodj mert elolvastál egy google cikket ráadásul agyilag nem fogtad fel a benne leírtakat.... Én a légzésfunkció vizsgálatról beszéltem ami igen is lehet 100% (te a SpO2 ről beszélsz az lehet 99% max) a mellkas rtg pedig baromi sok minden látszik... Szerintetek ha egy kis gyulladást megmutat akkor a daganatot ne mutatná ki? (illetve térfoglaló folyamatot) ha valami gyanú van a röntgenen akkor szoktak mellkas CT kérni.... A COPD amiről beszélsz általában 40 év felett jelentkezik és nem 10 éves dohányosoknál szokott jelentkezni... Sürgősségi Szakápoló vagyok tanultam róla és láttam már eleget és az orvosnak is jobban hiszek mint neked... Imádom amikor az "okosok" beírják a hülyeségeiket csak mert olvasták a googlen vagy a szomszéd bácsitól hallottam...
2019. ápr. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Végzős orvostanhallgató vagyok, de nyilván te jobban tudod, mert te a google-bol tanultál meg mindent ;) felesleges a sértődött hisztis kislányt játszani, attól még mindig nekem lesz igazam, mert ezek tények.
2019. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs nagy elváltozás, akkor a leleten nem. De attól még a doki rögtön levágja, hogy szívod, mert érezni lehet a ruhád, bőröd szagán, vagy a sárga ujjaidon is látszik.

Ez kb. olyan, mint mikor általános iskola végén a középsulis felvételi idején az orvosi karton készítésénél megkérdezték oszt. társamtol, dohanyzik-e. Ááá, ő aztán dehogy! Közben méterekről bűzlött a szerencsétlen...

2019. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!