Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért hízunk meg, ha leszokunk...

Miért hízunk meg, ha leszokunk a dohányzásról és nem eszünk többet, mint amikor dohányoztunk?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pl evés HELYETT dohányoztam... A kv+cigi elvette az étvágyat... Amikor leszoktam normálisan ettem végre... És nem sportoltam... Így híztam 7 kilót... De rámfért...
2019. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a pótcselekvés zabálás miatt, az emésztés lassabb lesz leszokás után.
2019. máj. 1. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kémény100 ***** válasza:
A dohányzással nikotin jut a szervezetedbe, ami növekedésgátlóként működik. Ha nem adsz több nikotint, a gátló hatás megszűnik és növekedni fogsz. Ezért adnak nikotint azoknak a kutyáknak, amelyeknek a testméretét korlátozni akarják.
2019. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor a ciginek jelentős stresszoldó hatása is van egyrészt a nikotin függőség miatt kielégülést, eufóriát okoz. Másrészt a dohányzás szertartásossága is elősegíti ugyanezt. A legtöbb nem dohányzó ember stressz hatására evéssel próbálja azt oldani.

Az állatvilágban is megszokták a élőlények, hogy éhség esetén vadászni kezdenek, megnő a stressz. Ahogy táplálékhoz jutnak, megnyugszanak - csökken a stressz.

Az agy kölökkorban már megtanulja; ha étel van, csökkenteni lehet a stressz szintjét.


Ha a cigaretta elmarad, annak hiánya eleve fokozza a stresszérzést. E mellé jönnek a hétköznapi valós stresszhelyzetek, amire persze ösztönösen ráeszik az ember. Szerintem ez legalább annyira jelentős ok, mint a nikotin növekedésgátló biológiai hatása. Ráadásul itt hízásról és nem is növekedésről beszéltünk.

2019. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!