Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az ecigaretta káros hatásai?

Az ecigaretta káros hatásai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! első sorban azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az ecigarettával kapcsolatban valaki tapasztalt-e valamilyen káros hatást. Gondolok itt tudőfájdalomra levegővételkor esetleg váladék a torokban fejfájás és egyéb. A nikotinmérgezés okozta rosszullét nem igazán érdekes számomra. A válaszokat előre is köszönöm.

2019. máj. 4. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy van káros hatása, de én nem érzem hogy annyira "leterhelné" a szervezetem, mint mikor rendes cigit szívtam annyit.
2019. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden tüdődbe jutó dolog káros, ami nem tiszta levegő.

Viszont valóban, a ciginél sokkal kíméletesebb. Persze időnként valakik bedobják, hogy ez még a hagyományos dohányzásnál is károsabb, nos ez nem más mint a dohánylobbi propagandája.

Tulajdonképpen nem ég semmi az e-cigiben, így nincs kátrány, sem füst, csupán gőz. A hagyományos cigarettázás közben kb 4000 különböző vegyület kerülhet a tüdődbe, míg elektromossal propilén-glikol, glicerin, aroma, esetlegesen nikotin. A nikotinon kívül ezek közül feltételezhetően egyik sem károsítja az emberi szervezetet.

Sokan jönnek azzal, hogy hosszútávú egészségre gyakorolt hatásáról kutatás még nem született, hiszen az e-cigi viszonylag új találmány, ezért ismeretlenek a veszélyei. Na, ebben van igazság, viszont a legtöbb kutató szerint nagyon nagy valószínűséggel feltételezhető, hogy 95%-kal kevésbé káros a sima cigarettánál.

2019. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, személyes válasz: ha egész nap szívom megállás nélkül, érzem, hogy nap végére kicsit dehidratálttá válik a tüdőm. De ez még mindig semmi a sok köhögéshez, asztmához, kifulladáshoz, krákogáshoz képest, amit a sima cigi okozott amikor még azt szívtam.
2019. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi dohányosoknál szokott jelentkezni az első pár napban/héten némi váladék, de ezt betudhatjuk a "tisztulásnak".


Ezen kívül még akik érzékenyek a propilén glikolra szokták jelezni, hogy vérzik tőlük az ínyük. Glicerin többlettel könnyen orvosolható probléma.

2019. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!