Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Komoly problémám van. Az...

Komoly problémám van. Az öcsém 21 éves és naponta közel 2 doboz cigarettát szív el. Valami ötlet a leszoktatására?

Figyelt kérdés
Egész életében passzív dohányos volt, apánknak hála, és 15 éves kora óta cigizik. Apai nagypapánk tüdőrákban halt meg a cigi miatt, apánk tavaly hunyt el 50 éves korában 36 év dohányzás után tüdőgyulladásban, a tüdeje nem bírta és leállt. Nem akarom az öcsém is ebben elveszíteni. A halálesetek nem ijesztik meg, a tények sem érdeklik, meg sem próbál leszokni. Rendes gyerek a többihez képest, de nagyon makacs. Már nagyon csúnyán köhög. Van olyan, hogy egymás után kettő szálat is elszív.

2019. máj. 6. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A leszokàs fejben dől el. Ha két közeli családtag halála sem volt elég, sajnos nem tudsz mit tenni. Komolyan fejben dől el, ha az adott személy le akarja tenni, akkor le is fogja. Egyik napról a másikra
2019. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő leakar szokni csak akkor fog neki sikerülni, semmilyen rábeszélés nem fog hatni.

De honnan van annyi pénze hogy ezt mind megtudja venni?

2019. máj. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már 2 éve dolgozik, van rá pénze.
2019. máj. 6. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy ez tényleg fejben dől el, és hogyha közeli hozzátartozók halála sem téríti észhez, nem tudom, mi tudna hatni rá.


apám 20 év után azért hagyta abba a cigit, mert nagyapámnak összeesett az utcán, leállt a szíve, és meghalt.

Ezután észbe kapott apám, és szinte rögtön letetette a cigit.

2019. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán elrettentő videókat mutathatnál neki aztán vagy elgondolkozik vagy nem.
2019. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Látott már, de valahogy biztos benne, hogy ő az a kategória lesz, aki 90 éves koráig él masszív dohányos létére.
2019. máj. 7. 08:08
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Folytatom a szentbeszédet, hátha lesz nála foganatja. Remélem, ha ő maga is apává válik, az majd hat rá.
2019. máj. 7. 08:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádtam cigizni... 13 év után úgy tettem le hogy a férjem az őrületbe kergetett... Amikor kimentem dohányozni jött utánam és hajtogatta hogy ő most ázik fázik miért nem a meleg ágyban isszuk a kávét... Majd akárhányszor kimentem énekelt egy hülye dalt ami arról szólt hogy milyen büdős vagyok és korán meghalok.... Annyira idegesített hogy inkább nem gyújtok rá csak hagyjon már békén...
2019. máj. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 20 vagyok de hoszu távon megunod és nem kel minden nap cigizni xd
2019. okt. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!