Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azt olvastam, hogy vannak...

Azt olvastam, hogy vannak liquidek, melyek cukrot tartalmaznak. Tehát hízlal?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de az egyik ecigis oldalon olvastam ezt.
2019. máj. 17. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ugyanugy rakot okoz, mint az igazi cigi. Lattal te mar kover embert, aki rakos? :D


[link]


[link]


De van egy csomo cikk errol. A gugli legyen veled!

2019. máj. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem, hogy mit okoz. Azt kérdeztem, hogy valóban tartalmaz-e cukrot, tehát hizlal-e.

Az elektromos cigaretta még mindig nem tartalmaz kàtrànyt, és kb 70 féle ràkkeltő anyagot, mint az analóg. A legtöbb cikk baromsàg a gőzt "vízpàrànak" nevezik, na és, hogy lenne már vízpàra egy olyan anyag ami propilèn-glikolból és növènyi-glicerinből áll? Na és miért van az, hogy làncdohànyos emberek tudtak vele leszokni, és mióta elektromos cigarettàt szívnak orvosi eredmènyek mutatjàk a tüdőfunkciójuk javulàsàt? A pàrom, èn, és még èdesanyàm fèrje is ezzel az eszközzel szokott le. A dohànygyàrak szemèt szúrja ez az új talàlmàny, ezért idióta cikkeket talàlnak ki róla.

A minap olvastam egy ilyen cikket: ,,Az elektromos cigaretta hajlamos felrobbanni az ember zsebèben." Kicsit legyünk már tisztàban azzal, hogy miről és hogy írunk, mielőtt elkezdünk újsàgíró lètünkre mindenfèle baromsàgokat összehordani.

Igen, az elektromos cigaretta felrobbanhat, ha a tulajdonosa idióta. Pl.: Olcsó, bliszteres szettet vesz, aminek a töltőjèvel nincs minden rendben az ellenàllàsokat tekintve, így nyugodt szívvel egész èjszakàra feldugja a töltőre.

Vagy olyan akkumulàtor cellàt hasznàl, ami nem elektromos cigarettàba való, vagy már az èlettartama megrövidült, így nem bírja el azt a Volt mennyisèget, amit el kéne neki bírnia. Esetleg még akkor is előfordulhat ilyesmi, ha valaki egy mechanikus modot használ ès nincs sajnos elég kèpzettsège a dologhoz, de a mecha a profik gèpe, ezt szögezzük le.

Ha nem a fideszes mèdiàt olvassuk, és nem hisszük azt, hogy a "vízgőz" ràkot okoz, meg halàlos(Engem ezzel a mondattal tàmadt le egy ismerősöm) vagy esetleg azt, hogy ebből a kèszülèkből "füst" jön(tehát kàtrány), hanem a hivatalos kísèrleteknek hiszünk pl.: Több szàz ml liquidet pumpàltak át egy doboz vattàn, a színe érdekes módon nem vàltozott meg, csupàn a csövekben maradtak cseppek itt-ott. Amikor viszont ugyanezt a kísèrletet több doboz cigarettàval vègeztèk el, a csövek elfeketedtek, a vattàk pedig undorító sàrgàs barnàs színre vàltoztak.

Szóval tovàbbra is a kérdésem ugyanaz, mint fent. Nem kioktatàst kérek, meg nem google.hu-t, mert ezzel kapcsolatban keresgèltem, csak nem találtam kb semmit.

2019. máj. 18. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:
a liquidben aroma van az adja az ízt neki de hogy az aroma miből van azt nem tudni.. de cukor biztosan hogy nincs benne legalábbis sima cukor biztos nem.. mivel az tönkretenné a eciginek a tankját ragadna meg minden a vatta megkeményedne tőle és vége de igazából ha lenne is benne cukor akkor se hízlalna mivel nem meginni kell hanem elszívni :D
2019. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondolkodtam, hogy hogy tartalmazhat cukrot, hiszen az ragad. Köszönöm a logikus választ!
2019. máj. 18. 15:43
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy konkrétan cukrot tartalmaz-e, hanem az, hogy lebomlik-e azzá. Ez elképzelhető, de ez nem hízlal, annyi nincs benne.
2019. máj. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos nem tartalmaz cukrot,csak aromákat,amelyek gyümölcsészterek. Ha szénhidrát lenne,az az cukor,egyből karamellizálódna a melegítés hatására és barnás,ragadós szmutyi égne rá a vattára is és a tankra is.
2019. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!