Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigiről vagy a fűről könnyeb...

A cigiről vagy a fűről könnyebb leszokni? (aggódom)

Figyelt kérdés

Megbeszéltünk , hogy nem várunk sokat már a gyerekkel a koromból kifolyólag (33) de a párom nem hajlandó lépéseket tenni annak érdekében , hogy leszokjon a fűről...

Ma délután mint mindig amikor hazajön a munkából az az első , hogy rágyújt egy cigire ...ok rendben nem szóltam semmit, annyit kértem hogy ma már ne csináljon még egyet.

Első alkalommal még sikerült meggyőznöm de most megint nyúlt érte...kértem , hogy ne de ilyenkor agresszív lesz...most kezdem észrevenni, hogy ez az oldala erősen összefügg azzal, hogy rágyújthat e avagy sem.

Gondolom ha elkezdene leszokni egy rémálom lenne vele élni, mivel folyton ideges lenne...nem gondoltam volna, hogy ilyen függőséget okoz a fű.

Eddig nem zavart annyira de amióta megbeszéltük , hogy még idén elkezdjük a babaprojektet azóta egyre idegesebb vagyok ha rágyújt...mindig azt mondja, hogy a cigiről is leszokott és arról nehezebb leszokni..hát én ezzel nem értek egyet..szerintem nem nehezebb, de fogalmam sincs. A lényeg a lényeg, hogy 100% biztos vagyok benne , hogy nem fogja kibírni nemhogy pár hónapig hanem egy hétig sem mielőtt nekiállnánk a projektnek.

Ez mélységesen elszomorít...kiábrándulok ilyenkor belőle pedig nagyon szeretem...:( ez az én értékrendembe nem fér bele.

Ha csak hétvégente szívna az ok, de minden áldott nap..

ok mondogatja, hogy csak kis cigiket csinál, de nekem tök mindegy , én csak azt látom, hogy napjában többször is beleszív.

Tudom valahol már legalizálták, nyilván ott sem születik több beteg gyerek, de nekem attól ez még nem valami megnyugtató..

Viszont veszekedni sem akarok állandóan és könyörögni neki, hogy ne gyújtson rá....nem tudom mit tehetnék.

Tényleg csak apró dolgokat kérnék, hogy próbáljuk meg hogy na most akkor este már ne gyújtson rá stb stb...

de rögtön agresszív lesz, felháborodik , hogy nem csinálhat azt a saját lakásában amit akar és ilyenkor teljesen más ember lesz belőle.

Félek , hogy hosszútávon kiábrándulok így belőle pedig tényleg imádom őt..de néha már nem is tudom, hogy ismerem e egyáltalán a józan énjét hiszen alig van nap , (igazából max csak pár nap az évből ) amikor nem szív.

Tudom én választottam , de én azt gondoltam , hogy majd mellettem képes lesz leszokni..jah..tudom ..így leírva nevetséges...igen az ..tényleg.

Nem tudom mit tegyek..:S Vagytok itt olyan nők akinek rendszeresen füvezik a párja és nem lett probléma a babával?



2019. máj. 20. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Te most komolyan egy felelőtlen drogostól akarsz szülni? :P

Már lassan eljutok oda, hogy megértem az itt panaszkodó férfiakat, hogy nem jut nekik nő, mert a nőknek az idióták kellenek!

2019. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

A fű mentális függőséget okoz.

A dohányzás már rendest is.

Menjetek el addiktológushoz!

2019. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Személyiségfüggő. A fű nem okoz fizikai függőséget, szóval kb ha eldöntöd, le is szoktál róla. A cigi átlgosan nagyságendekkel nehézkesebb, mert nem csak annyi van benned, hogy "hmm, de jó lenne most", hanem ezernyi más, ennél sokkal erősebb, kiterjedtebb, őrjítőbb érzés.

De igye van, aki könnyen kezeli az efféle dolgokat, viszont nehezen mond ellen a mentális kábulásnak.

De általánosságban eggggyértelműen a cigiről, főleg hogy sok értelmezésben a fűre nem lehet rászokni.

2019. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A megfogalmazást kicsit durvának találom, ha ezen nem szeretnék vitatkozni. Igen lehet, hogy szív, de ezen kívül értékes ember és ez is hozzátartozik. (rengeteg idióta pasit ismerek, akik nem élnek ilyen szerekkel, de rengeteg negatív tulajdonságuk van). A problémám nem is a fogyasztással van hanem a fogyasztás gyakoriságával. Valahol legalizálták már, sok szakmájában elismert ember fogyassza ..én nem is azt várom, hogy hip-hop leszokjon csak azt , hogy kevesebbet használja..egyelőre ezzel is elégedett lennék..még a tanárom is él vele, olyan emberek akikről nem is gondolnád, mégis helyt állnak az életben.

a problémám csak az , hogy szeretném ha pár hónapig nem gyújtana rá ha majd arra kerül a sor. Pont azért , hogy mindent megtegyünk , amit megtehetünk azért , hogy minden rendben menjen.. szeretném látni, hogy igyekszik kicsit lecsökkenteni ..kis apró lépésekkel..a probléma , hogy apró lépéseket sem tesz ez ügyben így nehezen tudom elhinni, hogy amikor arra kerül a sor le tudja rakni egy időre..neki is nehezebb lesz így...azt nem mondom, ha teljesen leszoknak az lenne nyilván a legjobb, de ismétlem rengeteg ember van a világban aki él vele még rendőr ismerősöm is néha néha elszív egy cigit szóval azért ez nem a világ vége.

2019. máj. 20. 21:39
 5/10 A legrosszindulatúbb válasza:
87%

A mindennapos füvezést nem tolerálnám annak ellenére, hogy elítélem minden addiktív és pszichoaktív szer/szar használatát rendszeresen alkalmazva. Személy szerint maximum a hétvégi laza sörözgetést (szigorúan mértékkel) és a havi maximum egyszeri füvezést tudnám tolerálni. (Jó a buli, jó a társaság, körbeadják a csokit stb., le van szarva, belefér.)

Viszont, csekkoljuk az érem másik oldalát. Még a figyelmeztetéseid, a felszólításaid ellenére sem hajlandó változni, és bizony ez esetben kuka. Babaprojekt alatt minden káros szenvedélyt mellőzni kéne, még nagyon kávét se mernék közben megkockáztatni, nemhogy alkoholt, pláne füvet. Elképesztő, s egyben bosszantó is, hogy milyen felelőtlenül potyogtatjátok a kölyköket a világba.

2019. máj. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Szóval csak pár hónapig ne szívjon? A csecsemő mellett lehet nyugodtan, remek minta lesz neki egy agresszív füves faszi! Remélhetőleg nem esel teherbe.
2019. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanezzel küzdök én is évek óta, a párom régebben nem szívott ennyit, de mostanra ő is eljutott odáig, hogy ha hazaér az első hogy teker és rágyújt. Ő is leszokott a dohányzásról ami valljuk be egy nagy kamu, merthogy a füves cigiben is van dohány. Amit ugye a sima cigi helyett szív. Szóval igazából a nagy semmiről szokott le, de a család és a barátok máig istenítik hogy mekkora ász mert letette a cigit. Persze a fűről senki sem tud. Én is próbáltam őt rávenni, hogy legalább kevesebbet szívjon, egyszer még ő találta ki, hogy akkor pár napig nem teszi, de olyan ingerült lett, hogy egyszerűen fél napig nem bírta, mindenért belém kötött.. Pedig alapból ő is csodálatos ember, de ez a függőség teljesen beszippantotta. Sajnos értelmes tanácsot nem tudok adni mert én is ugyanebben vagyok, mondjuk mi gyereket még nem akarunk, vagyis ő még nem áll készen rá pont ezek a dolgok miatt, amit tiszteletben tartok, még fiatalok vagyunk, ő azt mondja hogy mikor csináljon ilyesmit ha nem most... Csak félek hogy ebből egyre nehezebb lesz kijönni. Ha beszélgetnél erről akkor írj rám nyugodtan, én nem ítéllek el mert szereted a párod akár milyen, ismerem ezt... :)

2019. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem ugyanolyan a két függőség.


Cigi: rá kell gyújtsak!

Fű: rágyújtok mert jólesik.


Ez olyan dolog, hogy te szeretsz valamit és azért csinálod, nem függsz tőle.

Például ha valakinek lesz autója és azzal jár mindenhova, akkor nem szívesen fog elmenni gyalog többet. Persze nem autófüggő az a valaki, csak megszokta hogy kocsival járni kényelmes.


Sokkal könnyebb a fűről "leszokni", abbahagyja és kész. Hacsak nem már nagyon régóta az élete része, mert akkor nehezebb, de még mindig könnyebb mint a cigiről.

2019. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez rohadt gázos, ne tegyél ki ennek egy gyereket...

Nem kell rögtön szakítani, de ha nem akarsz drogossal élni, akkor ezt világosan hozd is a tudtára. Mindenekelőtt kommunikáljatok! Ha az agresszivitás miatt nem többet beszélsz a problémáról, azt fogja hinni, hogy minden megoldódott.

Esetleg megmutathatod neki ezt a kérdést. (Persze tiszta állapotban)

Szakemberhez is érdemes lehet fordulni, ha ő nem hajlandó, akkor akár csak neked, hogy hogyan viselkedj vele, illetve hogy érdemes-e benne maradnod ebben a kapcsolatban.

Hajrá!

2019. máj. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
cigiről nekem könnyebben ment a leszokás !
2019. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!