Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Bár én nem dohányzom, viszont...

Bár én nem dohányzom, viszont a házba nagyon sokan, a wcből illetve az erkélyről állandóan bejön a cigifüst. Ide kell tegyek egy kérdőjelek hát tessék? 😅

Figyelt kérdés
Ha csukva van az erkély ajtó, akkor rosszabb, mert a wc háta mögött hömpölyög a füst. Ha nyitva van, akkor meg az erkélyen húz be a lakásba. Több mint fél éve a napi megengedett aszmapumpa 2x esét használom, és állandóan prüszkölök, és könnyezik a szemem. Reggel mikor még alszanak olyan jó, mert érzem a természet kellemes illatát, nem köhögök stb, esetleg van erre valami megoldás? 😊 Szólni nem akarok, hiszen a dohányosbak lételeme a dohányzás. Meg amúgy is letojjuk a másik embert manapság, szóval ez nem játszik. Köszi, ha esetleg van ötleted. 😊
2019. júl. 7. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csak a kertes házba, tanyára való költözés van. Ott nem megy a pofádba, maximum a grillezés, szemétégetés füstje. Nagyon jó ilyen helyen lakni. Tuti nem mennék panelbe, még ha fizetnének sem.
2019. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Kb 15 különböző helyen laktam(tégla,panel,földszinttől a tizedikig). Ez amit te írsz kamu. Wc hátamögött hömpölyög a füst! Itt behaltam.
2019. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A WC-ből hogy?

Minden esetre MINDENT izolálj, szigetelj, amíg nem tudsz elköltözni. Wc-be és zuhanyba önts vizet. Csak reggel szellőztess, mikor nincs füst. Otthon minél kevesebbet tartózkodj.

2019. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ugye ha valaki a lakásba dohányzik, és a nyílászárók csukva vannak, a WC mögött tud csak a füst távozni, vagy a fürdőszoba szellőzőjén, de az itt le van zárva. Így marad a WC. Természetesen leszigeteltem, de hermetikusan nem tudtam lezárni, sajnos. Hát az, hogy szerinted kamu vagy nem kamu, a tényeken nem változtat. 😉
2019. júl. 7. 09:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a költözöés segít, addig meg a WC-szellözö teljes leragasztása.
2019. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ugye a wcnek itt nincs külön szellőzőjén, hiszen a WC hátfal mögött, teljesen nyitott rész van, ott konkrétan ha leszedném a hátfalat lenézhetnék a földszintre, csövenként 20 centis hézagok vannak, én próbáltam lezárni, sajna nem sikerült, dagadó purhab a csövekez, a hátfalat meg körbe akril, és mégis utat talál. Igen tudom, el kéne költözzek, mert ez a sok aszmapumpa kinyír, amíg nemdohányzók laktak itt semmi bejom nem volt. De megértém őket, nem csoda ha a mai világba valamivel próbálja nyugtatni magát az ember, csak ha sokan nyugtatják körülöttem magukat, szép lassan belefulladok 😅
2019. júl. 7. 09:50
 7/14 anonim ***** válasza:

De ha mindent bepúrhaboztál, nem lehet hogy a mosdó/zuhany/mosogató vagy a fürdőszoba lefolyóból jön?

Ha így áll a dolog, akkor elég kicserélned az oda vezető cső végét olyanra, amin van légzár.

Ezen kívül nézd végig az összes falat nincs-e olyan nyílás, amin csak egy papír/műanyag fedél van, és lelett festve! Ezeket is púrhabozd körbe.

Esetleg szerezz jobb ablakot/ajtót.

A biztosítóberendezés szekrényéből is jöhet. Nézd meg hogy tudod azt lezárni.

2019. júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A WC ajtó mindig csukva van, és mikor kinyitom, akkor ott bent van olyan állott cigiszag. Ez sehol máshol nincs a lakásba. Ha elmegyek otthonról, és mi dent becsukok, akkor pl mikor hazajövök

szétterjed a lakásba, gyanítom azért mert aki alattam lakik az kulázás közbe dohányzik. És nem gyengén. De ez nem érdekes mindenki azt csinál amit akar.

Félreértés ne essék, nem azért tettem fel a kérdést, hogy provokáljam a dohányosok. Csak nagyon rossz, hogy állandóan prüszkölök, és nem kapok levegőt. Jóideje keresem erre a megoldást, ezért próbálkozok itt. Régen más volt, mert sokszor a frissen mosott ruha illata jött fel, csak most közvetlen alánk költöztek nagyon igénytelen emberek aztán most ez van 😊

2019. júl. 7. 10:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Esetleg megérné valaki hozzáértö szakembert hívni, aki megkeresi, honnan és hogyan jön be hozzád a füst, és utána úgy zárja le azt a részt, hogy megakadályozza.

Lehet, hogy a WC-ben lévö lefolyó vagy valami más az, ami bevezeti hozzád a füstöt.

2019. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Neked különösen káros ez a rengeteg cigifüst, lényegében olyan, mintha te is szívnád. Vagy megpróbálod velük megbeszélni, hogy járjanak le dohányozni mert nagyon aggódsz, hogy elkap egy olyan roham, amit már nem old a hörgőtágító és lehet hívni a 112-t...Ha tényleg annyira tapintatlanok, hogy nem értik meg, akkor költözz el. A saját érdekedben.
2019. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!