Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Pipa/Szivar a jobb "kezdésnek"...

Pipa/Szivar a jobb "kezdésnek"? Ha nem tüdőzöm le kisebb az esélye annak hogy rosszul legyek?

Figyelt kérdés
Alkalmanként e-cigizek, de rendes dohányt még nem szívtam. Ismerősöknél szeretnék egy szivart/pipát szívni (nem egyedül) szerintetek melyik a jobb? Hallottam olyat hogy elég rosszul lehet lenni a dohányzás után. Pipadohányból ezt a konkrétat néztem mert ezt az egyik ismerősöm szívja és szerinte nagyon jó : Holger Danske Honey Dew

2019. júl. 7. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom, hogy ezeket nem nagyon kéne letüdőzni, mert nincs bennük semmi, ami szűrné a füstöt.
2019. júl. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy a pipába tennék szűrőt.
2019. júl. 7. 22:34
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Szűrős szivar is van, illetve szipkás, de tudsz bele szűrőt is rakni ha kell, bár nem érdemes és macera.

Sokkal erősebbek ezek, mint az ecigi, szóval csak óvatosan.

Nem szabad letüdőzni, sok benne a nikotin, a káros anyag, könnyen mérgezési tüneteid lehetnek.

Ha kezdesz szédülni, csuklani, gombócot érezni a torkodban, hagyd abba és igyál rá valamit, ne alkoholt, nagyon szárítja a torkodat, nyálkahártyát.

2019. júl. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
E cigiből nikotin menteset szívok.
2019. júl. 7. 23:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg kisebb.
2019. júl. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 XDVB válasza:

Szia én még sosem próbáltam a szivart ezért ahohz nem tudok hozzá szólni, de kezdő pipásoknak vagy csak azoknak akik ki akarják próbálni azt tudom ajánlani, hogy ne tömjék meg annyira a pipát, magyarul nem kell az a 3 réteges "hivatalos" pipa tömés hanem elég csak megtölteni a fejet és aztán LAZÁN nem tól erősen lenyomkodni, emellett próbáld meg úgy szívni a pipát, hogy inkább a szádba menjen a füst, ez sok gyakorlást igényel.

Ha letüdőznéd akkor sincs semmi baj, csak szédülni fogsz és köhögni szóval csak ésszel és ügyesen. ;)

2019. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pipat meg szivart soha nem ajánlott letüdőzni.


Egyén függő, hogy kinek hogy reagál a szervezete a nikotinra. Első alakommal enyhe nikotinmérgezésre lehet számítani.

2019. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy jó pipát és tanuld meg tisztán karban tartani. Mindenképpen tegyél bele filtert is. A pipafilterek erősebbek és hatékonyabbak mint ami a cigiben van.


Én azt is szoktam csinálni, hogy a szivart nem szívom végig, hanem amikor már csak 4-5 centi van belőle, akkor beleteszem egy pipa kürtőjébe, és úgy fejezem be.

2020. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!