Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ismertek olyat, aki képtelen...

Ismertek olyat, aki képtelen leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
A minap elgondolkodtam, hogy milyen rossz lehet az, amikor valaki elszánt és nagyon le akar szokni a cigarettáról, de valami oknál fogva képtelen rá. Itt van mindjárt például az alattunk lakó srác. Amikor itthon van, szinte 20 percenként jár ki az erkélyre bagózni és mostanában még éjszaka is kimegy rágyújtani. Levélben szépen megkértem, hogy legyen szíves legalább amíg ilyen meleg van, menjen le a ház elé, mert nehezebben szellőzik ki a lakás, de semmi foganatja nem volt sajnos a kérésemnek. Az utóbbi időben hallom, hogy köhög, krákog, cigi előtt is és után is és nincs jól, pedig még csak egy fiatal srác, szerintem nincs még 30 se. A szagból ítélve rettenetesen erős és büdös cigarettát szív. Belegondoltam, hogy mi van, ha ő le akar szokni, de valamiért képtelen rá jelenleg. Baromi rossz lehet, el is döntöttem, hogy bér én nem dohányzom - inkább mindig is kocadohányos voltam - de soha többé nem gyújtok rá, még ritkán sem. Hihetetlen, hogy annak ellenére, hogy borsot tör az orrunk alá, még elkezdtem sajnálni szerencsétlent... Ti ismertek ilyet, aki mondjuk már többször leszokott vagy le akart szokni, hosszú távon mégsem tudja tartani és mindig visszaszokik, tehát nem tud leszokni a dohányzásról? Mi a véleményetek erről a témáról? Ti is sajnáljátok ezeket az embereket?

2019. júl. 9. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen embert, a háziorvosunk is ilyen.
2019. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Anyám, testvérem.. Élő példák.
2019. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Pupusz ***** válasza:
Igen, többet is. Pl, magamat.
2019. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 És miket próbáltál? Kértél már segítséget valahonnan?
2019. júl. 10. 12:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki képtelen leszokni a dohányzásról, az akaratgyenge ember. Én három dobozzal szívtam naponta, és menedzseralkoholistaként mellé megittam az árvák könnyét is. Aztán 27 éve egy elhatározás jött, és egyszerre tettem le mindkettőt. Csak az első három év volt szar... :-))
2019. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
aki nagyon leakarja tenni az leteszi
2019. júl. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
58%

Én soha az életbe nm tudnenk leszokni róla

Ahogy anyám,apám,nővérem,batjam,sogorom,a párom családja ,és a párom se

2019. júl. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pupusz ***** válasza:
63%
Tévedés, hogy bárki le tud szokni róla. Ahol a génekbe van ivódva a függőség, ott nem megy. Aki le tud szokni, az szerencsés. Az is tévedés, hogy akaratgyenge, aki nem tud leszokni. Ezt azok szokták mondani, akiknek sikerült. Akaratból nem lehet leszokni, csak egy ideig. A piáról sem tud mindenki leszokni. A drogról sem. A cigiről sem. Van, aki le tud, van, aki nem. Próbáltam a tapaszt, a rágót, az e-cigit. Egy napot nem bírok ki nélküle. Maradok dohányos. Na, meg szeretek is cigizni, szeretem az ízét, az érzést, úgyhogy nem is igazán akarok, azaz nem akaratgyengeség nagyokos! Ítélkezni könnyű a fotelből, más cipőjébe belebújni már nem annyira. Így az ítélkezés tudatlan primitívség, suttyóság.
2019. júl. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#7 és #8 Nem szeretnék okoskodni, mert tényleg nem fogalmam sincs milyen lehet ez és csak elképzelni tudom. Ezért is sajnálom azokat, akiknek ez nehéz. Hatalmas akaraterő kell hozzá az biztos és az elején tuti, hogy mással kell helyettesíteni majd a cigit. Viszont azt nem értem, hogy ha tisztában vagytok azzal, hogy milyen káros és lehet, hogy megbetegszetek tőle, akkor az hogy nem tud titeket motiválni. Nem lehet, hogy elbagatellizáljátok a dolgot? Mert ugye mindig csak a másik betegszik meg, én soha! Erre a hétvégén jöttem rá, amikor túlerőltettem a futást és lehet, hogy elszakadt a lábamban egy szalag... Szerintem ha ebbe komolyabban belegondolnátok, hogy lehet, hogy most még nem vagytok betegek, de később, évek múlva lehet, hogy azok lesztek, lehet, hogy könnyebben menne a leszokás. Mondom, csak lehet és nem biztos, de egy próbát megér. Én például régebben igen sűrűn a pohár fenekére néztem, napi szinten, de nem részegségig. Utána elkezdtem érezni az alkohol negatív hatásait és nem tetszett a változás, amit tapasztaltam. Szerencsére még az elején tartottam, így viszonylag könnyen meg tudtam szüntetni a napi sörözést, borozást, ma már csak ritkán iszom. Viszont nálam is úgy kezdődött, hogy feltettem a kérdést, hogy miért csinálom, mire jó ez nekem és tényleg ennyire szükségem van rá? Plusz ott van még a környezet, a többi ember. Azt sem hiszem, hogy mások örömmel szagolják a kifújt füstöt, de ez már csak egy adalék. Mondom még egyszer, nem akartam okoskodni, mindenkinek a saját egészsége, a saját döntése, csak gondoltam leírom a véleményemet.
2019. júl. 11. 09:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Így az ítélkezés tudatlan primitívség, suttyóság."


Ez is itélkezés. Akkor te most tudatlan primitív suttyó vagy. A saját itéleted szerint.

2019. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!