Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idős kortól "ajánlott"...

PRajmund kérdése:

Mennyi idős kortól "ajánlott" e-cigizni? (nikotin mentes)

Figyelt kérdés

2019. júl. 15. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Még idézőjelben is semmilyen, de most tényleg ez milyen kérdés. :D
2019. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Semmilyen korban nem ajánlott, de neked - általános iskolásként - főleg nem. Csak mert hetedikes földrajz témazáróra kérdeztél rá:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2019. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

[Személyes vélemény]

Nikotinmentest szerintem 15 éves kortól.

Nikotinost 18 éves kor alatt nem ajánlom.

Én azt mondom, hogy inkább ecigizzen, mint a sima cigit, hiszen:

- sokkal jobb íze és illata van

- 95%-kal kevésbé káros (pl. egyáltalán nincs benne kátrány!)

- nikotinmentesre nem lehet rászokni

- olcsóbb

18/L

2019. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

@19:14


Hát az ember azt hinni hogy 18 éves korára valakinek több esze van ennél.


15 éves kortól? Te normális vagy? totál semmi ésszerű magyarázatot nem találok rá hogy egy 15 évesnek miért kéne vagy lenne szabad ilyet csinálnia...


Inkább e-cigi mint sima cigi, inkább egyik se.

Ennyi erővel akkor inkább szipuzzon heroin helyett mert az nem annyira káros.


"95%-kal kevésbé káros (pl. egyáltalán nincs benne kátrány!)"


Ezt te kimérted labori körülmények között hogy ennyire biztosan mondod? vagy csak olvastad valahol és elhitted?


"nikotinmentesre nem lehet rászokni"


Gondolom pszichológiai függőségről még életedben nem hallottál.


"olcsóbb"


Ha sokat szívod, akkor az 1700Ft/10ml-es likviddel számolva nem biztos hogy annyira olcsóbb, főleg ha a kazánt is cserélgeted etc...


Komolyan tényleg több eszed lehetne, meg tanulhatnál egy fikarcnyi társadalmi felelősségvállalást, kamasz gyerekeknek ecigi ajánlgatás mellett.

2019. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

#4!

Először is, ki a fene vesz 1700Ft-ért liquidet?:DD Magadnak kevered ~1000 Ft / 100ml ! Szerintem ez egészen tűrhető ár, bőven megfizethető. Miért, te talán nem voltál tini? Te talán soha nem akartad kipróbálni a cigit/ecigit? Vagy a piát? Vagy bármi olyat ami tiltva volt? Erősen kétlem. Különben meg nem lennél a dohányzás témakörnél... ha annyira mintaember lennél... szerintem ez kissé képmutatás a részedről.

Nem azt mondom, hogy ecigizzen, csak hogy 1000x inkább ecigi, mint sima cigi.

15 évesen szerintem eléggé 'felnőtt' valaki, hogy tudja mit szeretne. Mégis mi baj lenne abból, ha valaki 15 évesen naponta 5-10x beleszív az ecigijébe? Vagy hogy az írásodból idézzek "vagy csak olvastad valahol és elhitted?" :)

2019. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha tényleg érdekel, 16 éves korom óta cigizek, van ecigim is, de soha nem ajánlgattam senkinek egyiket se hogy szokjon rá.


"Mégis mi baj lenne abból, ha valaki 15 évesen naponta 5-10x beleszív az ecigijébe? Vagy hogy az írásodból idézzek "vagy csak olvastad valahol és elhitted?" :)"


A liquid lényegében egy vegyi anyag keverék, szerintem egy vegyi anyag gőzét belélegezni semmiféleképp nem minimálisan káros.

2019. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

De attól még fényévekkel károsabb a sima cigi, mint az ecigi...

Én sem azt mondtam neki, hogy szokjon rá. De 15 évesen én el tudtam dönteni hogy mit szeretnék és az mivel jár a jövőre nézve...

Nyilván ha valaki feltesz a dohányzás témakörbe egy kérdést, akkor arra rendes választ vár, nem pedig az antidohányosoktól kioktatást. Egyébként itt a gyk-n rendkívül magas az antidohányos képmutatók aránya... itt soha senki nem volt fiatal, mindenki jó kisfiú/kislány volt ;) (És itt most nem 'csak' rád gondolok. Rengeteg ember itt akarja helyrehozni a saját hibáit, hogy kioktatja a másikat, és nem a feltett kérdésre válaszol, vagy franc se tudja miért csinálják ezt)

2019. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem voltunk jógyerekek, rászoktunk a büdös bagóra és nem kívánjuk másnak hogy ugyanolyan felelőtlen legyen mint mi, hogy azt hiszi fiatalon elcigizget aztán majd leszokik...nem fog. És évről évre egyre rosszabbul fogja érezni magát tőle mind testileg, mind lelkileg. Ez nem képmutatás hanem őszinteség.
2019. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 wagnerur1 ***** válasza:

Nincs az a korhatár, amelyiktől ajánlanám.

50/F 30 év dohányzás, 3 év e-cigi után.

2019. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 wagnerur1 ***** válasza:

Képmutatás, kioktatás:

Egyrészt az, hogy tényeket sorol fel valaki, nem képmutatás. Az pedig, hogy megosztja a tapasztalatait és konzekvenciát von le, nem kioktatás.

A tanácsunkat kérte, megkapta. Az nem a mi hibánk, hogy nem egyezik a tapasztalati véleményünk.

2019. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!