Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyha 2 hét alatt elfüstöltem...

Hogyha 2 hét alatt elfüstöltem 1 doboz cigit, attól hosszú távon lesz valami bajom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, haverokkal el szoktunk menni mindenfelé, és némelyikük dohányzik. Mondtam nekik hogy én is kipróbálnám, mert végtére is egyszer élünk, azóta 2 hét alatt lement 1 doboz cigi. Én már mondtam nekik hogy többet nekem ne adjanak, mert tudom hogy káros, meg amúgy is sportolok dögivel (élsport, tehát mennek a vitaminok is nagyba) és nem akarom hogy ez elrontsa a teljesítményemet. Csak hát úgy vagyok vele hogy egyszer mindent ki kell próbálni, meg hát haverokkal voltam, a hangulat kedvéért még jobb is volt. Azt azért megemlíteném hogy nem kívánom, tehát nem úgy kelek fel, hogy de elszívnék egyet. Utólag amúgy már bánom...

2019. júl. 19. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

"úgy vagyok vele hogy egyszer mindent ki kell próbálni"

Holnapra mi van tervbe véve? A kábítószerek vagy az öngyilkosság?...

2019. júl. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy értettem hogy drogokat is kipróbálok, azért végletekig nem kéne elmenni... Hanem ilyen hülyeségekről beszélek, biztos tudjátok, ti mit csináltatok kamasz korotkban?
2019. júl. 19. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem lesz semmi bajod. Ha annyira veszélyes lenne, nem szívná a nagyapám most 85 évesen. És ő még nem füstszűrőssel kezdte.
2019. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

#3: az, hogy valakinek jó az egészsége meg ilyen a genetikája, nem azt jelenti hogy mindenkinek az. A nagyapád nem azért makkegészséges, mert a dohányzásnak semmi hatása nincs, hanem mert az ő szervezete ilyen.

Ezt ne csúsztasd át abba, hogy a dohányzásnak akkor már nincs is veszélye, hiszen Magyarországon vezető halálok a dohányzás. A másik pedig a piálás, arra is már fiatalon szokik rá az ember.

2019. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha mostantól nem cigizel semmi bajod sem lesz.
2019. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Akkor, hogy a kérdésedre is válaszoljon valaki. :)

Ennyitől nem lesz hosszú távon bajod.

Kipróbáltad, pipa és ennyi. Ne szokj rá az a lényeg.

Amúgy (és eszemben sincs bíztatni rá!!), de pl egy füves cigi kipróbálásától sem lenne az ég adta világon semmi bajod, de pl ha valami komolyabbat 1x (!!) kipróbálnál.

Ezzekkel a 'cuccokkal' az a baj, az a nagyon veszélyes bennük, hogy ha tetszik nagyon könnyen, szinte észrevétlenül függővé lehet válni, ezért szokták azt mondani, hogy jobb ki sem próbálni. Remélem tudtam válaszolni Neked. Legyen szép napod!

2019. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem lesz ennyitől bajod.

Az, hogy cigizik valaki csak megnöveli a komoly betegségek kialakulásának kockázatát,de nem mindenkinél alakul ki,viszont előre nem tudod. Na meg sok betegség lehet tőle, na persze nem 1 bodoztól.

2019. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz gond.
2019. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!