Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi vagy a vizipipa a károsab...

Cigi vagy a vizipipa a károsabb? Milyen mértékben jobb vagy rosszabb, mint a sima dohányzás? Függővé lehet tőle válni?

Figyelt kérdés
Én elég szomorú vagyok, hogy a társaságban ilyen dolgokat kell látnom. Válaszotokból talán megnyugodhatok.. :S Előre is köszönöm mindenkinek!
2008. nov. 13. 22:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
A vízipipa kevésbé káros, mint a cigaretta. Nem tudom, hogy függôvé lehet-e tôle válni, de én nem hallottam még olyanról, aki "vízipipa"-függô.
2008. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Épp mostanában volt a tévében egy riport erről. A lényege az volt, hogy az emberek nagy része azt hiszi, hogy a vízipipa kevésbé káros, azonban ez nem igaz! A riportban elmondták, hogy a vízipipa sokkal inkább árt az emberi szervezetnek, mint a sima cigi.
2008. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes elolvasni ezt a cikket!

[link]

2008. nov. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi hiszékeny embert! Na most akkor kedves kérdező elmondom az igazságot:

A vizipipa dohányzásnak minősül, csakúgy mint a cigaretta, de NEM károsabb mint a cigi!

---

Amit a média beszél? Na nézzük, hogyan is volt! Valamikor még a Győzike-botrány (amikor Virágról kikerült egy vizipipázós kép) idején kikérte az RTL egy toxikológus véleményét, aki elmondta, hogy a VIZIPIPÁZÁS A LEGKEVÉSBÉ KÁROSABB MÓDJA a dohányzásnak. Majd pár hónap múlva megint elkezdte a sz@rkeverést, ahol a régi témát elővette: a vizipipa állításuk szerint károsabb mint a cigaretta.

---

Miért csinálja ezt az RTL? Erre egyetlen szóval válaszolni lehet: kereskedelem. Na? Beugrott már? Igeeen! Természetesen, ahogy divatbajött a vizipipázás (amit ugye említettem "egészségesebb" mint a cigi) szépen visszaesett a cigire-rászokók száma, így ennek hatására ésszerűen visszaesett a cigarettagyárak bevétele is.

---

Hogy mi az igazszág?

A vizipipázás KÁROS. Azonban NEM KÁROSABB mint a cigarettázás.


Ajánlom figyelmedbe a vizipipablog.eu-n megjelent cikket, ami egyértelműen megcáfolja a TV-ben elhangzott állításokat:

[link]


Aki pedig mindezek ellenére is azthiszi, hogy a vizipipa károsabb, az legyenszíves menjen el és kérjen meg egy toxikológust, hogy adjon le egy laboreredményt, mert több mint MÁSFÉL ÉV alatt egyetlen egy ilyen dokumentum sem került ki a publikumnak.


Üdvözlettel,

egy vizipipázó.

2008. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
52%

Szerintem egyikre sem lehet mondani, hogy egészségesebb, mint a másik !


Az utólsó válaszolónak: Ugye te sem gondolod komolyan amit itt írtál ? Szerinted mi haszna lenne az rtl-nek, hogy az embereket vissza szoktassa a cigire ? Ha észrevetted volna a ciginek sosem kellett reklám, sőt mióta nem reklámozhatják még több dohányos ember van !

Ha belegondolsz, láttál már embereket utcán sétálva vizipipázni ?


Smile

2008. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
ezt hívják rejtett reklámnak kedves utolsó válaszoló. ugye nem gondoltad komolyan, hogy a vizipipát olyan könnyedén lehet hordozni? láttál már vizipipát? kérlek bizonyítsd már valahogy, hogy a cigi nem károsabb mint a vizipipa. esetleg egy laboreredmény elég meggyőző lenne. de amúgy elég egyszerű megnézni: fogsz egy zsebkendőt, egy cigit és egy vizipipát. szívsz egyet a cigibe, majd átfújod a füstöt a papírzsepin. aztán szívsz egyet vizipipából és a füstöt átfújod a papírzsepin. nem akarom elrontani az örömöd, de ha még mindig nem hiszed próbáld csak ki. szerinted a cigisek mér gyújtanak rá vizipipázás közben? mert nincs a füstjében akkora mértékű nikotin, ami kielégítené a nikotinéhségüket! amúgy kérdésedet illetően: az rtl-nek SEMMI haszna nem lenne belőle. max annyi, amennyit fizetnek a cigigyárak azért, hogy visszahozza az ősrégi cigi-vs-vizipipa témát. amúgy én már láttam vizipipásokat találkozón. hát szerintem kellemesebb látványt nyújt, mint egy halom cigis 12 éves kisgyerek.
2008. nov. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
22%

Kedves előző válaszoló !

Egy 12 éves ne cigizzen és ne vizipipázzon !! Inkább nyalókázzon vagy mit tom én ! Bár nem milyen helyek vannak, ahol ez okés ! De szerintem abban egyetérthetünk, hogy egyik sem egészségesebb a másiknál !

2008. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
5%
Az biztos h egyik sem egézszéges de ha valaki probálta a vizipipát éxrevehette hogy rengeteg füst jön ki belöle tehát valamivel több mint egy cigiböl és ugy olvastam hogy aki elsziv egyedűl egy vizipipa tömést (persze ilyet nem csinál senki ) gondolom az 100 szál ciginek felel meg
2008. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
86%
AZ én nagymamám 69 éves korában meghalt tüdőrákban, 20 éves kora óta cigizett, 2 nap alatt szívott el 1 doboz bagót. 1 évig kint éltem Izraelben, ahol a vizipipázás szinte mindennapi bevett szokás...és megismerkedtem több 90es éveikben járó emberrel, akik mindennap 3 tömést szívnak 10en éves koruk óta...na hogy is van ez?? Én is lassan 15 éve vizipipázom, és direkt a kedvetekért elmentem megnézetni a tüdőmet, makk egészséges vagyok, pedig naponta 2 tömés imán megvan, ha buli van akkor egész éjjel szívjuk a haverokkal...kell valakinek ennél is több igazolás?
2008. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
khö...a tvs hirdetésre visszatérve.... két féle vizipipa van....van az arab és az amerikai...az amerikai(bong)füvet tesznek, az arab vizipipába pedig izesitett dohányt...1 tömésnyi dohányban 10 szer kevesebb nikotin van mint egy szál cigiben és még a viz is megszüri....lasan 2 éve vizipázom(szüleim tudják)...de semmi függőség...ha van pénzem dohányra jó s ha nem úgyisjó...szóval inkább barátokkal szoktunk pipázgatni :) egyedül sosem :) a fűről nem beszéleg....gondolom egyértelmű h az a legkárosabb a 3 közül...
2008. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!