Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagymamám elfelejtett elmenni...

Nagymamám elfelejtett elmenni sztk-s időpontra, azt mondták neki,10 ezer ft-ot kell emiatt fizetnie, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

2019. júl. 26. 15:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Ki mondta ezt? Nem tudok ilyesmiről. Van olyan, hogy elvittem anyukámat sztk-s időpontra, és aznap nem volt rendelés. Ők sem fizettek.
2019. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Több rendelésen van olyan, hogy ha nem megy el a megbeszélt idöpontra, akkor büntetést kell fizetni, föleg azért, mert mások az ilyen esetek miatt nem tudnak idöben bekerülni és ezzel akarják az embereket nevelni.
2019. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
2-es linkeld már be az erre vonatkozó eü. törvényt.
2019. júl. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, én is azt mondtam neki, hogy mielőtt bármit is fizetne, mondja már meg nekik, hogy mutassák meg azt a papírt, ami igazolja, hogy nekik erre törvényesen joguk van...
2019. júl. 26. 18:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az SZTK-n nem tudom, hogy működik ez, de nekem például a (magán) fogorvosomnál ki is van írva a rendelőbe, hogy ha nem jelensz meg a megbeszélt időpontban és előtte 24 órával nem mondtad le, akkor 5000 forintot kell fizetned ezért. Viszont cserébe minden egyes alkalommal felhívnak előző nap telefonon, hogy figyelmeztessenek, hogy másnapra időpontod van, tehát elfelejteni sem tudod.
2019. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Állami egészségügyi ellátásban nincs ilyen szankció és nem is kötelezhetnek rá. Akkor már rég meggazdagodott volna minden intézmény.
2019. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
43%
Külföldön is így van, miért ne lenne akkor Magyarországon is. Viszont kint figyelmeztetnek rá. Mellesleg jogos, különben ha mindenki így viselkedne, akkor nem hónapos várakozási idő lenne, hanem éves.
2019. júl. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert nálunk nem így van,itt ezért nem kell fizetni. Az hogy talán jobb lenne, ha ilyenkor kellene fizetni, az nem ilyen egyszerű, sok esetben talán lehetne sikere.
2019. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7es, a külföld elég tág fogalom, országonként más az egészségügyi rendszer; szóval miért feltételezi az, hogy ha máshol olyan a rendszer, akkor itthon is...?
2019. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni állami ellátásban. Ha erősködnek, akkor betegjogi képviselőhöz kell fordulni.
2019. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!