Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy 5 éves kislányról van...

Egy 5 éves kislányról van szó, aki 3 fokú égési sérülést szenvedett. Tapasztalat által tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves kislány bele esett az olajsütőben ,aminek a pereme szét égette a combját és a alkarját , a feneke pedig az olajtól égett meg. Sokkot kapott egyből fájdalom csillapítóval kezelték aztán a mentő kocsiban kábították,végül mentőhelikopterrel szállították Miskolcba. Nos Miskolcon már második napja van a kórházban, e hónap 29-én egy bőr átültetést hajtanak rajta végre. Az a kérdés h ezt a fajta műtét, egy ilyen kiskorú gyereken hogyan végzik?

Ha valakinek van tapasztalata h egy ilyen műtét meddig tart és és mennyi idő mire már tud rendesen mozogni , kérem írjanak. S.O.S



2019. júl. 27. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindezt a kórházban kellene megkérdezned.
2019. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kezelöorvostól kell megkérdezni a kórházban, mert minden eset valamennyire más, nem egyformán megy a gyógyulás.
2019. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is borzalmasan sajnálom, ez egy brutális baleset :(


A műtétet végző orvost keresd meg. Minden nem tudjuk hány százalékban égett meg, milyen az általános állapota, stb.


Én őszintén kívánom, hogy minden rendbe jöjjön, nagyon szorítok a kislányért :(


És értetek is. Mielőbbi megnyugvást!

2019. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszokat,az a baj h 18 éves vagyok ,nem én vagyok a gyámja a kicsinek,és Nyíregyházán lakunk, én a gyerekhez sem tudok menni mert beteg vagyok,egy nagyon erős kislányról van szó, már nevetgél és jobban érzi magát szerencsére.

Nem is mehet be hozzá senki csak anyukám ,más egyáltalán mert hatalmas a fertőzés veszély. Egyébként 23%-os az égése szegénykémnek, és anyukám azt mondta h a kezelőorvosa szerint szépen gyógyul , de a műtét halaszthatatlan. Ezért is ezekért az infókért cserébe ,szeretném ha valaki tapasztalata szerint beszélne nekem erről a műtétről. Köszönöm szépen még egyszer a válaszokat.

2019. júl. 27. 20:08
 5/7 anonim válasza:

Szia. Megkérdezhetem, hogy azóta hogy alakult a kislány állapota? Műtét után a hegek mennyire múltak el?

Azért kérdezem mert az én kislányom (1,5 éves) 3 héttel ezelőtt magára rántotta a forró babakaját. Neki csak 5%os, mély másodfokú égése lett. Azóta rajta is csináltak bőrátültetést a fejéből vett bőrrel. Ez egy hete volt. Szépen javul, de érdekelne hogy későbbiekben mire számítsunk. Tudom, minden gyerek más, de azért érdekelne.

2021. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kedves Utolsó!

Ha olvasod még, nektek miért lett végül szükség bőrátültetésre? Végül mennyi idő volt a teljes sebgyógyulás?

Maradtak vissza hegek?

A műtét és a kórházban való bent tartózkodás mennyi idő volt?

Köszönöm szépen előre is a válaszod!

jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

Kislányom azóta már 4 éves lett. A hegek nagyjából elmúltak. 2db 2-3x2cm hely van ami latszik neki. Ez a bőrátultetések helye. Sajnos az nem lett túl jó. Azon a két helyen azért kellett transzplantáció, mert ott nagyon mély égés volt. Rosszabb fajta harmadfokú. És mivel hajlatban volt, ezért az orvosok így látták jobbnak. Ez még egyébként javulhat neki. Nem csúnya most sem, de az a börrész ki durdorodik. Növéssel javulhat.

Mi hollandiában élünk. Itt teljesen más a kórházban tartózkodás. Megtanítottak minket sebet kötözni. (Borzalmas volt nekunk, kislányunknak viszont jobb volt. Bennünk bízott) 3-4 napot voltunk bent. Aztán kb 2 hétig sebkötözés es heti 2x kontroll. Aztán megműtötték, amivel azonnal minden fájdalma elmúlt és már kötözni sem kellett. Az kb 1 hét múlva be is forrt neki. És aztán kb 6-8 hónapig kompressziós ruhát kellett hordania. Ma már csak egy borzasztó emlék az egész.

márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!