Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire gyakran vesznek vért...

Mennyire gyakran vesznek vért kézfejből?

Figyelt kérdés
Irtózom a vérvételtől, a gondolatától is elkap a fejfájás és hányinger. Még jópár évvel ezelőtt vettek vért a kézfejemből, mert látták mennyire rosszul vagyok az egésztől. Mostanság el kéne mennem egy allergiavizsgálatra, aminek sajnos szerintem elkerülhetetlen része a vérvétel. Ha azt mondom a nővérnek, hogy a kézfejemből legyen szíves vért venni hülyén fog rámnézni?:DD vagy a dokiknál mennyire gyakori ez? Jöhetnek saját élmények, tapasztalatok is!:)

2019. júl. 28. 11:25
1 2
 1/12 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Régen a sima allergia vizsgálatnál szerintem nem volt vérvétel csak a bőrödet szurkálják meg kicsit a karorodon pld
2019. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárhonnan lehet, ahol jól látható véna van. Ha megkéred, lehet, hogy hajlandó lesz rá.
2019. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában könyökhajlatot szúrunk, de ha ott nincs jó véna, akkor bárhol máshol is lehet, lényeg, hogy legyen vér. Ha jó vénák vannak a kézfejeden és megkéred a nővért, akkor szerintem minden további nélkül onnan fogja neked venni. De nem értem, miért jobb neked onnan. Hajlatban fáj a legkevésbé, a kézfej szúrása kifejezetten kellemetlen.
2019. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Kézfejből akkor vesznek,ha máshonnan nem tudnak.

Ez eléggé fájdalmas .

2019. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is rosszul bírom a vérvételt. Szólj, hogy fekve vegyék tőled. Nekem ez bejött, ha fekszem, nem leszek rosszul. Elfordítom a fejem és mesélek valamit a nővérnek/orvosnak, csak, hogy a gondolataimat is eltereljem.
2019. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Kézfejből sokkal rosszabb nem tudom miért ragaszkodsz hozzá. Onnan csak akkor szoktak ha nem megy könyökhajlatból. Tőlem gyakran de van hogy hetekig fáj utána. Nem ajanlom fakultatív senkinek.Allergiacizsgalatnal nincs vérvetel
2019. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En megértelek , en is teljesen kivagyok a vervetel gondolotatol, de valahogy kezfejbol nem zavarna . En egyszer kereten, de nekem azt mondtak nem lehet :\

Kitartás, en is a heten megyek !

2019. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A legelterjedtebb allergiavizsgálat a Prick-teszt, amikor tűvel végigszurkálják az egyik alkarod belső bőrfelületét és mindegyikre rácseppentenek egy oldatot, ami a tesztelendő allergént tartalmazza és azt nézik, hogy történik-e helyi allergiás reakció azon a ponton.

Vérvétel nem allergiavizsgálatokhoz, hanem intolerancia vizsgálatokhoz szokott kelleni, pl. laktózérzékenység, gluténérzékenység.

2019. aug. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fáj kézfejből. Csak nem mindig van csecsiknek való tű, de akkor inkább visszamegyek.

Sokkal jobban fájna, ha a könyökeimnél turkálnának, és kellemetlen lenne nekik, hogy nem találják.

Furán néznek, de hát ez van. könyökből próbálkozás után úgyis a kézfejemnél kötnének ki, csak már rák vörösen.

2019. aug. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Allergiavizsgálaton nekem sem vettek vért,csak tollal felrajzolnak egy négyzethálót a bal alsó karodra,a kis kockák közepét megszúrják egy tűszerű eszközzel(nem szúrják bele csak épp felsértik vele a bőrt)és a szúrásra cseppentik a tesztfolyadékot.Amire allergiás vagy ott a súlyosságtól függően bepirosodik,azt ránézésre meghatározzák és x-ekkel jelölik a leleten 1-5 x-ig.(nálam 4 legtöbb.)
2019. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!