Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem vagyok bejelentve és...

Ha nem vagyok bejelentve és érvénytelen tajjal kórházba kerülök akkor itthon is milliókat kell fizetni utólag?

Figyelt kérdés
2019. aug. 4. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha annyibe kerül a kezelés, akkor igen.

Nyilván egy törés ellátása nem, egy intenzív osztályos kezelés igen.

2019. aug. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem igen.
2019. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A sürgősségi ingyenes, de fekvő osztályra kerülve az ellátás elég drága, többszázezer forint, kezeléstől függően persze lehet milliós tétel is.
2019. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Külföldön, de ha Mo-on bekerül valaki kórházba még nem hallottam milliós számlát.. bekérik a biztosítási díjjat utólag elvileg nem?
2019. aug. 4. 23:16
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentve a TB-be, akkor kérvényezni kell, fizetni és utána tudsz TB-re ellátást igénybevenni. Ha ez nincs és odamész valahova rendelésre, akkor csak szolgáltatás csakbtérítés ellenében vehető igénybe.

Ha csak TB elmaradásod van, akkor utólag rendezheted az elmaradt TB díjat.

2019. aug. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 árokpart ***** válasza:
Kórházba kell menned kérdező? Hajaj.Nem tudom voltál e már vagy életedben előszőr kell menned.Azzal a részével nem is lesz probléma és fizetned sem kell szerintem, viszont készülj, mert hasonló lesz mint a dutyi. Amíg nem vagy teljesen jól addig örülsz, hogy ott vagy utána viszont édesapám kissé katonás lesz a bentlét.
2019. aug. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha TB-je nincs, akkor kell fizetni. Ha elmaradása van csak, akkor nem kell, csak utólag az elmaradt díjakat kell rendezni.
2019. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem tudják elintézni sokan, hogy itthoni biztosítás érvényes legyen külföldön, illetve fordítva. Kb negyed óra ügyintézési idő plusz egy papír kitörése... És akkor nem kell rettegni a milliós számláktól. Nem gondolod hogy egyik országban fizetsz biztosítást, a másikban meg nem de azért ott lássanak el ingyen... Na persze
2019. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!