Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Középdemens totálfekvő,...

Középdemens totálfekvő, pelenkás apukámmal mikor teszek jót, ha otthon ápolom, vagy ápolási otthonba adom?

Figyelt kérdés
félek, ha bekerül valahová nem fogják úgy etetni ( csak pépeset eszik, mert nehezen nyel) , ahogy kellene, dekus lesz mert kétóránként forgatni kellene :( nem látom át az ápolási otthonokat, hogy mennyire vigyáznak az ápoltakra.
2019. aug. 9. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a legközelebbi otthonba és kérjél árajánlatot, és, hogy van-e hely. Nézd meg, és ha lehet kérdezz ismerösöket, hogy mit hallottak róla. Èrdemes a neten is rákeresni, hátha forumokon írnak róla.


Ha az otthon jó, és gondoskodó ápolók vannak akkor sokkal jobb neki egy otthonba. Ha az otthon elhanyagolja akkor csak szenvedés neki.

2019. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az otthonok azért jók, mert mindent szakszerűen megcsinálnak, ellátják, te pedig tudsz dolgozni. Az otthonokba bármikor mehetsz látogatni, az ott dolgozók nem tudnak "készülni" ha esetleg általában hanyagok, de a látogató előtt rendbe szedik a kis öregeket. Illetve, ha elhanyagolják, az nagyon hamar, akár egy hét alatt is kiderül, mosdatás, forgatás hiánya. Szerintem is jobb lenne személyesen érdeklődni.
2019. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azert a dilemmám, mert láttam, hogy a korhazban odaraktak az ételt elé, majd elvitték. Két kanal után azt mondja, nem kell több, erőszakosabban mindig belediktalom az egészet. Egy hét ...tepsinek csúfolt korhazi fekves utan mar decubitusa volt :( . Viszont nem nagyon tudjuk megoldani az itthon ápolast.
2019. aug. 9. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mégértelek, bár nem voltam ilyen helyzetben, de nagyon nehéz lehet most neked.

Viszont az otthonban nem két ápoló van egy osztályra, sajnos a kórházban sokszor kevés a személyzet, se idő , se kedvesség semmi nincs :(

Az otthonokban jobban figyelnek az igényekre, etetnek is, a kórházban is kéne különben. De ugye itt nem fizetsz konkrétan (csak a tb) azért egy otthonban van mozgatórugó : pénz. Sajnos ez a mai világban így működik! Szomorú helyzet, ellene csak akkor lehetne tenni, ha mindenki kiállna az ügyért!

2019. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Otthon nincs dekubitus matracotok,hogy 2 óránként forgatni kell? Érdemes felíratni neki! Azt tudja magával vinni az otthonba is. De szerintem nem nagyon érdemes beadni. Csak ha nagyon biztos, hogy jól foglalkoznak vele.
2019. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!