Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mozgássérülten lehet gyakorló...

Hinimini kérdése:

Mozgássérülten lehet gyakorló ápoló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (Közép-isk.ben magántanulóként járok csak a vizsgákra járok be€

Most fogok érettségizni de nem tudom, melyk mellet döntsek vagy Pedagógiai és családsegítő munkatárs vagy Gyakorló ápoló de nem tudom, hogy az egészségi állapotomnak melyk lenne jobb.

Bénulásos syndroma áll fent a jobb kezem és a jobb lábam bénult 2009-ben aránylag helyre jött oly annyira, hogy ma már boltba járok fűvet nyírok, fát vágok, begyújtok és végzem itthol az összes kerti-illetve háztartásbeli gondokat:)

(Hozzátenném: a jobb kezem nem tudom használni csak a másik kezem segítségével)

Szerintetek melyk lenne jobb?


2019. aug. 12. 18:31
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve az is érdekelne, hogy melyk szak fizet jobban?

És a gyakorló ápoló az orvosi rendelőben dolgozik?

2019. aug. 12. 18:33
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorló ápoló biztosan nem lehetsz, mert az egészségügyi alkalmassági vizsgán nem mész át, anélkül el sem kezdheted a képzést.


A pedagógiai és családsegítőnél nem vagyok benne biztos, hogy kizárnak, utána kell nézni.


Amúgy egyik sem arról híres, hogy jól fizető szakma lenne.

2019. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az iskola ahova megyek ott meg lehet beszélni, hogy az alkalmassági vizsga jól sikerüljön:)
2019. aug. 12. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Meg lehet beszélni, hogy jól sikerüljön??? Te jó isten! TE olyan munkát akarsz végezni, amire alkalmatlan vagy? Közokirat-hamisítással?! Mivel akarod te rábírni a bizottságot a hamis igazolásra? Pénzzel? Vagy a két szép szemedért? Hogy akarsz te fél kézzel beteget emelgetni, mosdatni, tisztába tenni?
2019. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akor akinek fél keze van az haljon meg éhen?

Mert 30.-ezer ft-ból nem lehet megélni amit az állam add.

Kicsit elkellene gondolkozni mielőtt ilyet irsz.

2019. aug. 12. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorló ápolóként 150 kilós betegeket kéne forgatnod... Sürgős helyzetben az orvos keze alá kell dolgoznod, minél gyorsabban, hogy a betegnek a lehető legjobb esélye legyen túlélni... Ezért nem fognak átengedni alkalmasságin. De van egy csomó szakma, ahol el tudnál helyezkedni. A családsegítő pl. olyannak hangzik.
2019. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért: kétféle ember van: a betegápoló meg aki éhenhal? Bármilyen adminisztratív munkát lehet egy kézzel végezni.
2019. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne jelentkezz ápolónak. Menjél a másik irányba. Ha jó fejek és átengednek, akkor sem fogsz munkát kapni ápolóként, fél kézzel.

Próbáld meg a pedagógiai és családsegítő munkatársat, ott még lehet esélyed.

2019. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Előttem már leírták miért nem lehetsz ápoló. Abszolút megértem a dühödet és átérzem, én sem lehettem olyan eü. dolgozó, ami szerettem volna lenni, pedig nekem mindkét kezem és lában ép. El kell azt fogadni, hogy van amit nem tudsz megoldani, még egy vért sem tudnál levenni betegtől pl., vagy pelenkázni sem tudnál, infúziót bekötni, stb., ezért nem tudnád csinálni, így meg felesleges belekezdeni és munkát sem fognak adni, hiába szerzed meg az alkalmasságit, rámegy az időd, pénzed és nem érsz el semmit. A pedagógia és a családsegítő is szép szakma, ott nézelődj.
2019. aug. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!