Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell a betegnek vásároln...

Miért kell a betegnek vásárolni a gyógyszert, infúziót, stb. a kórházi kezelésekhez, amikor nem kevés TB járulékot fizet az ember?

Figyelt kérdés
2019. aug. 24. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kezeléssel összefüggő gyógyszereket, kötszereket a kórház állja. Írd le ide, hogy melyik kórház követelte meg tőled, hogy te vigyél be kötszereket az ellátásodhoz. Mert így azt gondolom, hogy csak a választások miatt írtál ide baromságot. Én most voltam a Sote érsebészeti klinikán, és össze kellett írnom, hogy milyen egyég gyógyszert szedek, és mire bekerültem, azokat is biztosították. Bevinni semmilyen gyógyszert nem volt szabad.
2019. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt kell magaddal vinni,ami fel lett írva ,és kiváltottál .Azért mert nincs kettős ellátás .

Infuziót a kórházban a kezelő orvos írja ki,és ott is adják . Ha meg olyan gyógyszer kell amit bent írnak elő ottani gyógykezelésre azért nem kell fizetni .

Legyünk már korrektek .

2019. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az eset egy Pest megyei kisváros szakorvosi rendelőintézetében történt, ahol van egy napos sebészet is. Nem velem, hanem egy nyugdíjas családtagommal. Valamilyen gerinc problémára írtak fel neki infúziós kezelést, ami úgy zajlik, higy megveszi a patikában az infúziót, amivel beballag az SZTK-ba, és ott bekötik neki. Majd hazamegy. De már ahogy végig gondoltam megvan a válasz. Már csak az a kérdés, hogy miért kell a plusz kör a patikába. De gondolom az meg helyfüggő, hogy mi van készleten.
2019. aug. 25. 08:10
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Más a kettő.

Amit te írsz, az nem kórházi kezelés, hanem egy ambuláns kezelés, amit már magán úton kell rendezni, úgy mint amikor felír a doki egy gyógyszert és kiváltod a gyógyszertárban. Ez nem egyenlő a kórházban eltöltött idő alatt kapott kezelésekkel.

2019. aug. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!