Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyak és lapocka közötti...

Nyak és lapocka közötti fájdalom egy pontban? Többi lent

Figyelt kérdés

Bocsi ha hosszúra sikerűl :o

Fáj a lapocka, és nyakam közötti rész, de csak egyetlen egy pontban.A hétköznapokban nagyon zavaró tud lenni. Szerintetek mitől lehet?Nem hanyagolom el a sportot, rendszeresen mozgok,de nemhiszem hogy az edzés miatt lenne.Járt már valaki hasonló cipőben? Mit tudnék tenni ellene?Orvosnál nem voltam még vele. Előre is köszönöm kedves megértő válaszaitokat! :) /bocsi ha valamit elírtam/



2019. aug. 29. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Képesített svéd masszázsos vagyok, tudsz esetleg ide belinkelni egy képet az internetről, ahol meg tudnád mondani, hogy kb hol fáj? Köszi!

2019. aug. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, igen ,remélem jól küldtem,

[link]

Ezen a képen a második feliratnál, (amibe a 2-es szám is szerepel) Nagyon megköszönném a segítségedet! :#

2019. aug. 30. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez rendben tűnik. Így látatlanban, anélkül, hogy belenyúlnék az izmaidba, láthatnám a hátadat stb nem tudok semmit se 100%-ra mondani, de ez a kép alapján ez nem probléma (mmint nem kell műteni, vagy semmi).


Okai lehetnek a rossz tartás, a rossz alvási pozíció, stressz, megerőltetés stb és valószínűleg összeugrott az izom.


[link]


Csinálj ilyet. Ezt lehet teniszlabdával is, de ez a labda itt pl kapható a Decathlonban, egy kicsit keményebb, mint a tenisz labda.


Feküdj le a földre, lehetőleg szőnyegre, mert a labda kicsúszik alólad. Emeld fel a fájós válladat és told be alá a labdát. Keresd meg azt a pontot, ahol legjobban fáj, hagyd ott a labdát. Szépen engedd el a testedet, hogy "rálazulj" a labdára és a saját tested súlya nyomjon bele. Maradj itt minimum fél percet. Ekkor kezdj el a karodat lassan körözni. Érezni fogod, hogy ha valahol érzékenyebb, ott állj meg és kis mozgásokkal tudod masszírozni a területet. Amikor meguntad (1-2 perc) akkor fogd meg a labdát és tedd arrébb.


Érdemes végig menni a vállon kifelé, a lapocka mellett és fel egészen a koponyáig a nyakon, akár mind a kettő oldalon. Ez lesz 15-30 perc a végére. Én sokszor tv előtt csinálom ilyenkor, hogy legyen valami szórakozás.


A képen lévő falhoz állást amúgy azért nem ajánlom, mert akkor nem teljesen lazák az izmok. Nem hiába szoktak fekve masszírozni.

2019. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszod,ment a zöld kéz! Szuper vagy! :)
2019. szept. 1. 00:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Azt még elfelejtettem mondani, hogy ha többször szeretnéd ezt elvégezni, akkor minimum egy napot hagyj ki közöttük, mert akkor csak túl dolgozod az izmokat.


És még annyit, hogy lehet, hogy izomlázas leszel ettől :D

2019. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! ^^
2019. szept. 3. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!