Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ügyeleten el fognak küldeni...

Az ügyeleten el fognak küldeni, ugye?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy 1,5 hete náthás vagyok. Hétfőn voltam a háziorvosomnál, azt mondta vírusos (valóban olyan tüneteim voltam) és ha nem jobb menjek vissza pénteken, nem akar antibiot felírni. Érthető végül is. Én péntek reggel nem éreztem rosszabbul magam, szóval nem mentem vissza, viszont péntek-szombat be kellett mennem dolgozni is.


Most aztán tényleg minden bajom lett. :( Patakban folyik az orrom, ráza hideg, lázam van, mindenem fáj. Nagy a gyanúm, hogy bakterális felülfertőződés, velem gyakran megesik, 12 nap telt el az első tünetek óta, nem érzem viccnek ezt már.


Viszont se hétfőn, se kedden nem tudok elmenni a háziorvosomhoz... ha ezt elmondom, szóba állnak velem?


A lakótársam szerint ha kell is az antibio, ügyeleten nem fogják nekem felírni. Kamaszkoromban felírták egyszer, szóval reménykedek. De más egy 20 ezres kisváros és más Pécs. :( Félek. De tényleg nem tudok dokihoz menni, szerdáig meg nem várhat ez már. :(



2019. szept. 8. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy küldenek el! Lázas vagy, kötelesek adni antibiotikumot. Ilyen nincs, hogy nem segítenek rajtad, ezért vannak.
2019. szept. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ^^
2019. szept. 8. 00:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Múlthét vasárnap voltam ügyeleten mert napok óta lázas voltam. Nem küldtek el, sőt antibiotikumot is írtak fel.


Szóval nyugodtan menj, kötelesek ellátni és ebbe a gyógyszerezés is beletartozik.

2019. szept. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha patakban folyik az orrod, akkor az valószínűleg vírus. A bakteriális arcüreggyulladásnál sűrű sárga vagy zöld váladék van. A láz és egyéb tünetek nem jelentenek feltétlenül baktériumot.

az volt a baj, hogy még nem gyógyultan bementél dolgozni. És hétfőn-kedden mért nem tudsz elmenni a háziorvoshoz? Csak nem azért, mert dolgoznod kell? Pihenj ágyban. Amúgy nem tudom, honnan veszi a lakótársad, hogy ügyeletben nem írnak antibiotikumot, mért ne írnának? Ennek nincs semmi értelme.

2019. szept. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, a 3-4 órás gyakorlatról se hétfőn, se kedden nem tudok lógni (mert múlt héten se tudtam bemenni), de pont akkor rendel a doktornő. Sajnos az egyetemi szabályzat alapján a kutyát nem érdekel, hány hétig náthás valaki, akut betegség nem igazolható. :(


Nekem torokgyulladásom van (általában ez szokott lenni), nem arcüreg, az most nem is fáj. Nagyon nem kéne lejjebb terjedjen. Eddig nálam minden bakteriális torokgyuszi iszonyatos torokfájással, és patakban folyó orral indult. Utána sűrű lesz és undi. 2 napja folyik az orrom, előtte 10 napig nem volt ilyen panaszom. Lehet ez más vírus.xD


Mellhártyagyulladásom volt már egyszer. Kegyetlen 2 hét volt és akkor még koliban laktam. A szobatársam is folyton kizavart a tanulószobába, hogy neki ne köhögjek. ^^


Jobb félni, mint megijedni, legfeljebb nem írnak fel semmit.

2019. szept. 8. 01:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, kaptál?
2019. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést! :) Végül sajnos nem mentem el, mert a lakástól 45 percre van innen az ügyelet tömegközlekedéssel, az ügyelettől fél óra a patika szintén busszal, és ezt az időt hazafelé is meg kellene tenni, tehát a váróban várakozás nélkül is minimum 2,5 órám utazással telt volna, de lehet több, mert hétvégén ritkák a járatok, várni kell. Lázasan nem volt erőm ehhez, ez rengeteg idő, előtte még a bevásárlást is el kellett intéznem, főztem magamnak, a heti mosást is megoldottam (sajnos az egyedülálló felnőtteket senki se segíti ki ilyenkor), úgyhogy délután már csak aludni volt energiám, sötétedés után értem volna haza, ha elindultam volna. :( Holnap kihagyok egy órát, eldöntöttem, maximum 1,5 óra alatt megjárom a háziorvost mindenestől.


Taxira nincs pénzem, ha mindegy lett volna, dolgozni se mentem volna be a hétvégén, de az nagy gond lett volna. Így is vettem fájdalomcsillapítót (mert már nem volt elég belőle otthon), orrcseppet, Strepsilst, majdnem 8000 ft volt! :( A napi fizetésem nem fedezi, és szerintem még pár ezrem rámegy erre a náthára a háziorvos okoskodása miatt, aki szerint a szervezetnek illene magától is meggyógyulni. Lehet ilyenkor meg kéne nekik mondani, hogy sajnos ennyi év alatt tapasztaltam, hogy én nem tudok gyógyszer nélkül meggyógyulni. Kellemetlen ilyennek lenni, de mit lehet tenni. :( Bár a barátnőim, kollégáim is panaszkodnak, hogy legalább 2 hetet szenvednek a nátháikkal. Nem csoda. Ha mindenkinek lenne ideje 1 hétig otthon aludni napi 12 órát (nyilván szarkazmus, meg irónia), akkor nem ez lenne. Sajnos erre nincs lehetőség.

2019. szept. 9. 00:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, amiért ingerült vagyok,de nem megy az alvás se most. :(
2019. szept. 9. 00:49
 9/9 anonim ***** válasza:
ha vírus akkor jobb is, hogy nem kaptál antibiotikumot.
2020. aug. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!