Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy ilyen csellel ki lehet...

Egy ilyen csellel ki lehet játszani az egészségügyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok és sajnos nőgyógyászati problémával küzdök. Már sok orvosnál jártam, de most küldtek el egy olyan szülész-nőgyógyász és egyben endokrinológus szakorvoshoz aki alaposabban elkezdett kivizsgálni. Kiírt két vizsgálatot. Egy cukorterhelést és egy hormonpanelt. Mind a kettő megvan, elmentem levetetni a vért. Már csak az eredményekre várok. Édesanyám beszélt ezzer az orvossal telefonon ma délelőtt, hogy kb mikorra várhatóak az eredmények, és azt monda hogy 3 hét. Ezért kb három hét múlvára édesanyám kérjen időpontot a magánrendelésére és akkor megbeszéljük az eredmények alapján a továbbiakat. Hogy őszinte legyek egy újbóli magánrendelés kifizetése édesanyámnak szörnyen megterhelő lenne. Láttam is az arcán miután lerakta a telefont hogy azon töri a fejét hogy hogy fizesse ki ezt az összeget. Édesanyám egyedül nevel. Mikor legelőször voltunk a magánrendelésén mert akkor muszály volt oda menni, 12.000 Ft-ot fizettünk ki az asszisztesnél. Pedig csak 20 percet beszélgettünk, és megnézte az ambuláns lapjaimat. Meg se vizsgált. De előző orvosok azt már megtették.

A tervem az lenne, hogy édesanyám kérne MAGÁNAK egy időpontot ennek az orvosnak a szakrendelésére, de amikor menne a rendelésre én vele mennék, és mikor szólítanák én is be megyek vele és bent elmondanánk hogy igazából én vagyok a beteg, nekem van szügségem ellátásra.

Ez a bizonyos orvos felnőtt orvos, ezért nem mehetnék a szakrendelésére. Eltitkolni meg nem tudom a korom, mert ugye mikor valamilyen szakrendelésre kérsz időpontot, kéril a TAJ számodat, és akkor azonnal látnák hogy kiskorú vagyok. Magánrendelésre meg ugye bárki mehet. Nem érdekel senkit a korod csak az hogy perkálj. Azért küldtek hozzá mert más már nem tudott rajtam segíteni, és állítólag ő a legjobb szakember a városunkban ha olyan esetről van szó mint az enyém.

Szóval az lenne a kérdésem hogy ezt így ki lehet játszani? Ha már ott lennénk bent a rendelőben, és kiderülne az igazság az orvos elzavarna? Foglalkozhatna legálisan velem úgy a felnőtt szakrendelésen úgy hogy én gyerek vagyok? Van esetleg valakinek ebben tapasztalata? Csináltatok már ilyet? Egészségügyi dolgozók tanácsát is várom. A válaszokat előre is köszönöm!



2019. szept. 12. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem fog menni, be se engednének anyukáddal, mert csak a beteg lehet bent, indokolt esetben kísérők, de akkor se a kísérőt vizsgálják. Sajnos fizetni kell, ha jó ellátást szeretnél. Mennyibe kerülne ez? Mennyire viselné meg a családi kasszát?
2019. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Valószínűleg ugyanúgy 12.000 Ft lenne mint a múltkor. És nagyon megterhelné a családi kasszát. Édesanyámmal örülünk hogy a számlákra jut pénz, és hogy mellette nem halunk éhen. Mi azért megpróbáljuk.
2019. szept. 12. 11:02
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

16 évesen mehetsz nögyógyászhoz, nincs oylan, hogy "felnött" rendelés.

Másrészt meg az orvoshoz az mehet be, akinek van idöpontja, más helyette nem.

Emellett ha netán te mennél be, akkor is ugyanúgy ki kellene fizetni a vizit díját.

Amit meg lehet próbálni, hogy az orvossal megbeszéli anyukád, hoyg nem egyszerre, hanem részletekben fizeti ki a díjat, habár 12 ezer Ft azért nem akkora nagy összeg!

2019. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De van olyan orvos aki csak felnőttekkel, vagy csak gyermekekkel foglalkozik.
2019. szept. 12. 11:18
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Kölcsön kérni nem opció? Elfogadnátok egy ilyen megoldást csak nincs aki adjon, vagy lenne, de elzárkóztok ettől?
2019. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Aki kölcsön adna, annak egy idő után úgy is vissza kellesz fizetni azt az összeget.
2019. szept. 12. 11:37
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen simán mehetsz felnőtt rendelesre.
2019. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem értem ezzel hogy játszanád ki, mikor teljesen mindegy ki megy oda, a vizsgálat árát akkor is ki kell fizetni. Patt helyzet, mert ő írta ki neked a vizsgálatokat, nála tudod csak átvenni is, tehát oda kell menned, hacsak nem a szolgáltató neked megküldi email-ben vagy esetleg van olyan opció, hogy csak át kell venni, de akkor is valakinek ki kell értékelnie.

Ha anyukád kér időpontot, akkor őt jogosultak ellátni, téged nem hiszem, hogy beengednek, de ha igen, akkor is teljesen mindegy, mert téged csak plusz pénzért látnak el. Én anno bőrgyógyászaton voltam kb. 15 percet és az volt 20.000 Ft., itt nem időarányosan fizetsz, hanem egy ellátásért.

Azt azért érdemes lenne megkérdezni, hogy hogyan működik, mert van ahol elmész szakrendelésre, de mondjuk egy kontroll már olcsóbb, vagy van ahol benne van az árban egy kontroll is, bár akkor nem 12.000 lenne.

2019. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen már a felnött nögyógyászhoz célszerü menni.

Ha anyukád kér idöpontot, akkor öt kezelik, téged semmi esetre sem.

Ha meg valakitöl kölcösnkértek a vizsgálatra, azt nem egyszerre kell visszaadni, kevésbé probléma.

2019. szept. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A szakrendelések ingyenesek.
2019. szept. 12. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!