Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sima vérkép + vizeletvizsgálat...

Sima vérkép + vizeletvizsgálatból is kiderül, ha valakinek daganata van, vagy kezdôdô daganata van, vagy gyulladás van a szervezetében?

Figyelt kérdés
Tumormarkerek vizsgálata nélkül

2019. szept. 23. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyulladás kiderül, daganat nem. Nekem egy műtét miatt néztek tumormarkert, az egyik rossz lett. Elmentem a szakorvoshoz, aki kiakadt, hogy miért riogatják az embereket, az állapot követésre való, nem diagnosztizáláshoz. Nem vagyok rákos.
2019. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anarchy666 ***** válasza:

A gyulladás könnyen kiderül (süllyedés, fehérvérsejtszám, CRP, PCT, stb-t néznek a laborban).

Tumort alapból nem, bár az igen magas fehérvérsejtszámnál mindenképp leukémiára is kell gondolni.

A tumor markerek pedig valóban elsődlegesen követésre vannak. Bár ha tényleg magas a tumormarker azért érdemes lehet egy kivizsgálás (mellkas röntgen, hasi UH) is.

2019. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!