Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtagadhatja az háziorvos a...

Megtagadhatja az háziorvos a vizsgálatot ha nem rendezett a TB-m?

Figyelt kérdés
Körülbelül hat hónapja elvesztettem az állásomat magánéleti dolgok miatt, azóta a megtakarításaimból élek. Folyamatosan szorongok, nem vagyok üzemképes, az alapvető feladatimat sem vagyok képes ellátni. Voltam terápián, ott is a gyógyszeres utat javasolták. Biztos vagyok benne, hogy nem rendezett jelenleg a tb-m, viszont el kell mennem a háziorvosomhoz felíratni valamilyen szorongásgátlót. Mi fog történni? Megtagadhatja a vizsgálatot vagy a gyógyszer felírását a rendezetlen TB miatt vagy csak jelezni fogja és ennyi? Köszönöm a segítséget.

2019. okt. 2. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először csak szól. Ha később rendezed nem lesz probléma.
2019. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. okt. 2. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ellát, de köteles jelenti NAV felé, hogy nem vagy biztosított, ők visszamenőlegesen is behajtják rajtad a havi eü hozzájárulást. Gyógyszert sem kapod meg tb áron, tehát mindenképpen rendezd a biztosításodat és fizesd havonta a 7.500 Ft-ot.
2019. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj!
2019. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Jogszabály szerint ilyen esetben el kell látni, ha piros a taj ellenőrzésnél a jelzés, a gyógyszert is TB alapon kell megkapnod, de utólag a NAV behajtja rajtad adó formájában az elmaradt díjakat visszamenőleg. Egyébként lehet kérni mentességet a NAV-nál, érdemes megpróbálni.
2019. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!