Hogy is van ez? MRI

Figyelt kérdés

Jópár éve voltam natív koponya kisiskolásként, 15-20 perc volt kb., akkor még nem voltam ennyire rosszul, simán kibírtam egy kis szorongással. Pénteken megyek megint (elvileg ugyanoda), de most 30-40 perc van írva a neten mindenhol. A natívhoz!

Most azért mert kicsi voltam vagy készülékfüggű, vagy mi lehet az oka? Remélem nem lesz 40 perc, mert nem bírom sokáig sík fekvőhelyzetben és wc nélkül a betegségem miatt (+ van egy enyhe kausztrofóbiám, azért enyhe mert mindent kibírtam eddig ami zárt térben volt pl.MR, de rosszul voltam közben. 40 perc az sok idő lenne...)


Nektek mennyi idő volt?



2019. okt. 22. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez ezer dologtól függ, de nem gondolnám, hogy egy átlag koponyának 30 percig kéne tartani, szerintem kb. 20-25 perc lehet az átlag.


Függ a készüléktől is (térerő+vizsgáló eszközök+szoftver amik legjobban számítanak), a fejed méretétől viszont nem nagyon, mert nem változik annyit a mérete, hogy számottevő legyen. Gyakorlatilag egy 6 éves gyereket kb. ugyanaddig csinálok mint egy 40 éveset, ha ugyanazok a mérések kellenek, nem számottevő a különbség.


A másik ami nagyon meghatározza, azaz hogy mi a betegség, milyen kérdéseket tett fel a beutalón az orvos, kontroll, vagy új dolgot keresünk és ehhez hasonló dolgok.


szóval a 40 perc első körben soknak tűnik nekem, de egyáltalán nem is lehetetlen a dolog, főleg ha kellenek speciális mérések is. csináltam már 8 perc alatt is koponyát, meg másfél óra alatt is, szóval bőven az egyik legváltozatosabb vizsgálat.

2019. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

Annyit tudok hogy sima natív, nem natív angiográfia.

Laesiora vagyunk leginkább kiváncsiak, magánba lesz, szintén magán kezelőorvos csak említette hogy már jó régen volt, így mivel az idegrendszerrel gond van jópár év után megismételjük és visszük neki az eredményt .

2019. okt. 23. 01:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!